Vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv

121.00  s DPH / 100.00  bez DPH

Návštěvy – tedy ani zaměstnanci, ani externí pracovníci. Zvláštní skupina osob. Ale i pro ni musíte jako zaměstnavatel zajistit bezpečnost a ochranu zdraví při práci.

A není nic snadnějšího, než pro toto stanovení pravidel využít náš vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv.

Katalogové číslo: saw_02a06 Kategorie: , Štítků: , , , ,

Komu je vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv určen?

Vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv využije každý zaměstnavatel, který na svá pracoviště pouští návštěvy. Návštěvou se rozumí taková osoba, která vstupuje se souhlasem zaměstnavatele na jeho pracoviště a jejímž cílem není na pracovišti vykonávat pracovní činnosti.

V praxi jde zejména o klienty, dodavatele nebo návštěvy rodinných příslušníků.

Směrnice jednoduchým způsobem popisuje základní zásady pro bezpečný pobyt těchto osob na pracovišti, včetně požadavků na pracoviště samotná.

Zaměstnavatel má povinnost, dle Zákoníku práce, dbát o bezpečnost a ochranu zdraví všech fyzických osob, které jsou s jeho souhlasem a vědomím na jeho pracovišti. Pokud využijete náš vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv, tak právě tuto povinnost zadokumentujete. Vedení dokumentace o prevenci rizik je přitom také jedním z důležitých pilířů dnešní BOZP a povinností, uloženou odst. (4), § 102, Zákoníku práce.

 

Co dalšího vzor směrnice obsahuje?

Kromě požadavků na “běžné” návštěvy, vzor směrnice obsahuje také zvláštní požadavky pro zvlášť ohroženou skupinu osob – tedy fyzické osoby mladší 15ti let – děti. Těmto je nutno věnovat zvýšenou pozornost a péči. V případě dětí je rovněž velmi důležité, mít celý systém prevence řádně popsaný. Využijte náš vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv a stanovte díky němu povinnosti ve vztahu k návštěvám dětí ve firmě snadno a rychle.

Říkáte si, že se děti do vaší firmy nedostanou? Že tam nemají co dělat?

Tohle si možná říká většina zaměstnavatelů. Ale pak dojde k situaci, kdy selže školka, selže některý s prarodičů, selže cokoliv jiného a např. matka, ale i otec, si své dítě do práce na chvíli vezme. Stejně tak může dojít k situaci, kdy bude dítě od rodiče něco nutně potřebovat a tak se za ním do zaměstnání zastaví. A stejně tak může existovat stovka jiných případů a důvodů, proč se právě děti ve vaší firmě objeví. A co určitě nechcete? Nechcete, aby se jim cokoliv stalo!

Co se týče organizovaných exkurzí, tyto řešení naše samostatná vzorová směrnice.

Autor

Typ produktu

Formát

Náročnost

Podmínky

K předpisu

,

Určeno pro

, ,

Počet stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Informace o obchodníkovi

  • Název obchodu: SAW
  • Vendor: Vít Hofman
  • Address:
  • 5.00 5.00 rating from 35 reviews

Mohlo by se Vám líbit…

Share This
Scroll to Top