Kalkulačka pro výpočet nahodilého požárního zatížení pro účely začlenění skladů

242  s DPH

Netrapte se s výpočtem nahodilého požárního zatížení pro účely začlenění skladů s výškou skladování nad 3 m! Kalkulačka vám usnadní život!

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Při začlenění provozovaných činností je vždy nutné, určit hodnotu nahodilého požárního zatížení.

To je rozhodující minimálně pro učení, zda se jedná o činnost se zvýšeným požárním nebezpečím, dle písm. e), odst. (2), § 4, zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, v účinném znění.

Nahodilé požární zatížení se určuje dle přílohy č. 2, k vyhlášce č. 246/2001 Sb., o požární prevenci, v účinném znění.
Tato příloha však uvádí také položku 13.8.3, ve které je poznámka:

POZNÁMKA – nahodilé požární zatížení skladů, kde skladová výška zboží – výrobků je vyšší než 3 m, se stanoví individuálně podle skutečné hmotnosti hořlavých látek a jejich výhřevností.

Zejména tedy pro sklady související s výrobní činností, kde je skladovaná výška vyšší než 3 m, bez ohledu na to, zda jde o volné skladování nebo skladování v regálech, je nutné provést výpočet skutečného nahodilého požárního zatížení. To se počítá dle plochy skladu nebo skladovací plochy a dle výhřevnosti vyskytujících se hořlavých látek vztažených k jejich hmotnosti, kdy se celkový výsledek přepočte dle normové výhřevnosti dřeva ve výslednou hodnotu nahodilého požárního zatížení v kg/m2 a to za pomoci automaticky dopočítaného celkového uvolněného tepla z látky ve wattech.

Pokud matematika a fyzika nejsou vašimi silnými stránkami, pak věřte, že kalkulačka vám přesně s tímto pomůže!

Jak kalkulačka funguje?

Obsluha kalkulačky je velmi snadná.

Kalkulačka obsahuje stručný návod, který vám pomůže se v jejím použití zorientovat.

V podstatě jde o Excel sešit s jedním listem. Vše je vytvořeno a upraveno tak, aby byla obsluha co nejjednodušší a to včetně grafického zpracování. Vy jen do určených polí zadáte požadované hodnoty a kalkulačka se sama, pomocí pevně definovaných vzorců a hodnot, postará o výpočet.

Stačí, pokud do kalkulačky uvedete druhy látek, jejich výhřevnost, hmotnost a plochu skladování. Do kalkulačky můžete současně uvést až 100 druhů látek!

S určením výhřevnosti vám kalkulačka také pomůže. Obsahuje přehled vybraných látek a to jak pevných, kapalných a plynných a jejich výhřevnost. Kalkulačka také obsahuje odkazy na další relevantní zdroje, kde můžete výhřevnost dohledat.

Požadavky ke spuštění

Kalkulačka je vytvořena v Excelu, pro její použití tedy budete potřebovat zařízení, na kterém je nainstalovaný Microsoft Office, včetně aplikace Excel, který dokáže pracovat se soubory *.xlsx. Tedy verzi 2010 nebo novější. Funkčnost na starších verzích není testována.

Kalkulačku byste měli být schopni použít také pomocí programů jako jsou OpenOffice, LibreOffice nebo Google Docs, popř. dalším software, který je schopen pracovat s dokumenty typu *.xlsx, avšak nebyla na pro tento software testována.

Pokud budete mít s kompatibilitou nebo použitím problémy, rozhodně se neváhejte ozvat na info@bozpkestazeni.cz.

 

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Kalkulačka pro výpočet nahodilého požárního zatížení pro účely začlenění skladů“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.