(Hodnocení: 1)

Vzor předpisu pro elektrická zařízení

149  s DPH

Troufáme si tvrdit, že v každé firmě jsou provozována elektrická zařízení. A provozovaná elektrická zařízení potřebují místní provozní bezpečnostní předpis.

Že jej nemáte? Nevadí. Stáhněte si náš vzor předpisu pro elektrická zařízení a máte po starostech.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0 %
3 - 5 15 %
6 - 8 20 %
8 - 10 25 %
11 - 15 30 %
16 - 999 40 %
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je vzor předpisu pro elektrická zařízení určen?

Vzor předpisu pro elektrická zařízení – tedy místní provozní bezpečnostní předpis, je určen všem firmám, které provozují elektrická zařízení. V obecnější rovině se tedy dá říct, že všem firmám. Elektrická zařízení představují zvýšenou míru ohrožení lidských životů a zdraví a jedná se o tzv. vyhrazená technická zařízení. Proto je jejich provozu, z hlediska bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, nutno věnovat náležitou pozornost.

Proto je důležité, aby provozovatel elektrických zařízení upravil požadavky na jejich bezpečný provoz právě vnitřním předpisem. Využijte náš vzor předpisu pro elektrická zařízení a usnadněte si práci, ušetřete čas a ve výsledku i peníze.

 

Co to jsou elektrická zařízení?

Elektrickými zařízeními jsou zařízení:

  1. pro výrobu, přeměnu, přenos, rozvod a odběr elektrické energie a elektrické instalace;
  2. určená k ochraně před účinky atmosférické nebo statické elektřiny.

Do elektrických zařízení tedy patří jak kávovary, vysavače, vrtačky či soustruhy, tak i instalace ve zdech a stropech, vypínače, zásuvky a v neposlední řadě např. i bleskosvody.

 

Co vše vzor předpisu obsahuje?

Vzor předpisu pro elektrická zařízení obsahuje zejména ustanovení o odpovědných osobách za elektrická zařízení a o jejich povinnostech.

Dalšími významnými kapitolami jsou kapitoly věnované povinné dokumentaci elektrických zařízení, zásadám bezpečné práce a obsluhy elektrických zařízení a požadavkům na kontrolní a revizní činnosti ve vztahu k elektrickým zařízením. Samozřejmostí jsou ustanovení o základních požadavcích na elektrická zařízení, ustanovení o ochranných pásmech a v neposlední řadě také informace k první pomoci.

Velmi důležitou kapitolou předpisu jsou zakázané činnosti zaměstnanců při obsluze elektrických zařízení.

Tyto zákazy jsou vypracovány na základě zkušeností, zejména zkušeností z pracovních úrazů. Jedná se o nejčastější prohřešky zaměstnanců. Pokud tedy zaměstnance s tímto předpisem prokazatelně seznámíte, může to pro Vás znamenat zbavení se odpovědnosti za případné pracovní úrazy.

Do kapitoly si můžete jednoduše připsat jakékoliv další zakázané činnosti nebo povinnosti obsluhy elektrických zařízení, dle místních podmínek nebo dle vašich zkušeností s pracovními úrazu. Rámcový základ však již máte připravený.

 

1 recenze Vzor předpisu pro elektrická zařízení

  1. Jakub (ověřený vlastník)

    Vše v pořádku a úhledně zpracováno.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.