SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO k exkurzím

149  s DPH

Chystáte se na svém pracovišti uspořádat exkurzi? Pak rozhodně nepodceňte bezpečnost a stanovte účastníkům exkurze jasná pravidla.

Využijte k tomu náš vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO k exkurzím a ušetřete si čas i peníze.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_02a07 Kategorie: , Štítky: , , , ,
 

Popis

Kdo využije vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO k exkurzím?

Vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO k exkurzím využije každý zaměstnavatel, který povolí na svých pracovištích pořádání exkurzí. Nemusí přitom jít jen o exkurze studentské (žákovské), ale např. i veřejné, odborné nebo exkurze při příležitosti dnů otevřených dveří apod.

Mějte však na paměti, že uspořádání exkurze může být poměrně rizikovou činností. Zejména proto, že účastníci nejsou dostatečně znalí pracovišť a rizik na nich. Účastníků je často poměrně hodně, ale doprovázejících osob jen několik. Účastník tak snadno bez povšimnutí může sejít z plánované trasy nebo cestou sáhnout či manipulovat s něčím, s čím nesmí. To vše může být zdrojem úrazu účastníka exkurze. A co si budeme nalhávat. Pokud na své pracoviště pustíte 20 nebo i více “puberťáků”, problém je na světě hned.

A jelikož má zaměstnavatel dle Zákoníku práce odpovědnost za bezpečnost a ochranu zdraví všech osob, které se s jeho vědomím a souhlasem zdržují na jeho pracovištích, musí bezpečnost zajistit i účastníkům exkurzí. Je vhodné stanovit jasná a čitelná pravidla a celou problematiku vůbec nepodceňovat.

Nemusíte již zbytečně vymýšlet vymyšlené. Pravidla jsme stanovili za Vás a vy tak můžete využít unikátní vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO k exkurzím.

Pořádání exkurzí může mít velmi pozitivní dopady na fungování firmy a její vnímání ve společnosti. Proto je zbytečné se exkurzím vyhýbat z obavy o bezpečnosti. Na druhou stranu je ale vhodné rizika znát a pro exkurze stanovit jasná pravidla a tím i působící rizika maximálně omezit.

 

Co vše tedy vzor směrnice obsahuje?

Vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO k exkurzím v prvé řadě obsahuje stanovení a vymezení základních pojmů. Následně potom vymezuje požadavky a povinnosti před zahájením exkurze, v průběhu exkurze a po skončení exkurze. Směrnicí jsou stanoveny povinnosti jak osoby, která organizuje exkurzi, tak osoby, která exkurzi doprovází a samozřejmě i povinnosti účastníků exkurze.

Samozřejmostí je stanovení zvláštních požadavků v případě účastníků exkurze, kteří jsou mladší 15-ti let.

Pokud se nejedná o exkurzi, ale o spíše o návštěvu, můžete také využít směrnici o zajištění BOZP pro návštěvy.

 

 

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO k exkurzím“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.