SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv

149  s DPH

Návštěvy – tedy ani zaměstnanci, ani externí pracovníci. Zvláštní skupina osob. Ale i pro ni musíte jako zaměstnavatel zajistit bezpečnost a ochranu zdraví při práci.

A není nic snadnějšího, než pro toto stanovení pravidel využít náš vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_02a06 Kategorie: , Štítky: , , , ,
 

Popis

Komu je vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv určen?

Vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv využije každý zaměstnavatel, který na svá pracoviště pouští návštěvy. Návštěvou se rozumí taková osoba, která vstupuje se souhlasem zaměstnavatele na jeho pracoviště a jejímž cílem není na pracovišti vykonávat pracovní činnosti.

V praxi jde zejména o klienty, dodavatele nebo návštěvy rodinných příslušníků.

Směrnice jednoduchým způsobem popisuje základní zásady pro bezpečný pobyt těchto osob na pracovišti, včetně požadavků na pracoviště samotná.

Zaměstnavatel má povinnost, dle Zákoníku práce, dbát o bezpečnost a ochranu zdraví všech fyzických osob, které jsou s jeho souhlasem a vědomím na jeho pracovišti. Pokud využijete náš vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv, tak právě tuto povinnost zadokumentujete. Vedení dokumentace o prevenci rizik je přitom také jedním z důležitých pilířů dnešní BOZP a povinností, uloženou odst. (4), § 102, Zákoníku práce.

 

Co dalšího vzor směrnice obsahuje?

Kromě požadavků na “běžné” návštěvy, vzor směrnice obsahuje také zvláštní požadavky pro zvlášť ohroženou skupinu osob – tedy fyzické osoby mladší 15ti let – děti. Těmto je nutno věnovat zvýšenou pozornost a péči. V případě dětí je rovněž velmi důležité, mít celý systém prevence řádně popsaný. Využijte náš vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv a stanovte díky němu povinnosti ve vztahu k návštěvám dětí ve firmě snadno a rychle.

Říkáte si, že se děti do vaší firmy nedostanou? Že tam nemají co dělat?

Tohle si možná říká většina zaměstnavatelů. Ale pak dojde k situaci, kdy selže školka, selže některý s prarodičů, selže cokoliv jiného a např. matka, ale i otec, si své dítě do práce na chvíli vezme. Stejně tak může dojít k situaci, kdy bude dítě od rodiče něco nutně potřebovat a tak se za ním do zaměstnání zastaví. A stejně tak může existovat stovka jiných případů a důvodů, proč se právě děti ve vaší firmě objeví. A co určitě nechcete? Nechcete, aby se jim cokoliv stalo!

Co se týče organizovaných exkurzí, tyto řešení naše samostatná vzorová směrnice.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor směrnice o povinnostech BOZP a PO návštěv“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.