SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor osnovy školení BOZP pro administrativu

242  s DPH

Poslední aktualizace dokumentu: 27. 07. 2022
(Pozn.: aktualizace ve vztahu k nové právní úpravě).

Využijte náš vzor osnovy školení BOZP pro administrativu a proškolte díky ní své zaměstnance svépomoci, bez předražených externích dodavatelů.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_07a02.1 Kategorie: , Štítky: ,
 

Popis

Komu je vzor osnovy školení BOZP pro administrativu určen?

Vzor osnovy školení BOZP pro administrativu je určen všem zaměstnavatelům, jejichž zaměstnanci vykonávají administrativní práce.

Dokument je určen těm zaměstnavatelům, kteří si uvědomí rizika a své povinnosti a nechtějí ponechat nic náhodě.

Protože i v kanceláři, velmi často dochází k vážným pracovním úrazům. Často může stačit jen obyčejné zakopnutí a pokud zaměstnanec spadne hlavou na hranu stolu, velmi vážný pracovní úraz je na světě.

 

Proč využít náš vzor osnovy školení BOZP pro administrativu?

Většina administrativních prací je velmi obdobných. A právě z toho těží i náš vzor osnovy školení. Protože i právní předpisy, vztahující se na administrativní práce, jsou stejné pro všechny zaměstnavatele.

Můžete si tak ušetřit spoustu času, který byste věnovali hledání právních předpisů a jejich vypisování do osnovy a to včetně konkrétních částí, §§ a ustanovení těchto předpisů. To vše jsme udělali za Vás. Vy tak máte možnost získat profesionálně připravenou osnovu školení, dle které pro vás provedení školení bude hračkou.

 

Pro jaké zaměstnance je osnova určena?

Osnova je určena pro všechny zaměstnance, kteří vykonávají administrativní práce. To znamená pro ty, kteří celou svou pracovní směnu tráví v kanceláři. Osnova však obsahuje také dopravní předpisy, věnované chodcům. Nemusíte se tak bát, dle naší osnovy školení proškoleného zaměstnance, vyslat mimo kancelář, např. něco vyřídit na poštu či do banky.

 

Kdo může školení administrativních zaměstnanců provádět?

Školení administrativních zaměstnanců může provádět kdokoliv, koho určí zaměstnavatel. Skutečně na osobu školitele nejsou kladeny právními předpisy žádné požadavky. Školení administrativních zaměstnanců rozhodně nemusí provádět najatá externí odborná firma, jak si mnoho zaměstnavatelů stále myslí.

Ideální je, pokud se školitel sám v právních předpisech orientuje, zná je a dokáže jejich ustanovení školeným zaměstnancům prakticky vysvětlit. Může to být jak odborně způsobilá osoba v bezpečnosti práce, tak i např. vedoucí zaměstnanec.

 

Jak provést záznam o školení zaměstnanců?

Nejsnadnější cestou je využít naši připravenou profesionální prezenční listinu. Díky ní budete mít nesporný doklad o tom, že jste školení řádně provedli a že školení zaměstnanci danému tématu dostatečně porozuměli a pochopili jej. Naše prezenční listina nedává prostor pro pozdější spekulace.

 

Je nutné provádět ověření znalostí školených zaměstnanců?

Ano. Zákoník práce skutečně požaduje, aby znalosti školených zaměstnanců byly ověřeny. K ověření je ideální využít zkušebního testu. Tato forma přezkoušení je velmi efektivní – školení si jednotlivá témata zopakují a záznam odpovědí je snadno prokazatelný. Můžete využít náš vzorový test pro školení zaměstnanců administrativních prací a pro záznam odpovědí vhodně připravený formulář.

 

Jak často je nutné opakovat školení opakovat?

Opět neexistuje jednoznačná odpověď. Žádný zákon periodu nestanoví. Záleží tedy na rozhodnutí zaměstnavatele. V případě zaměstnanců administrativních prací je obecně doporučovaná perioda nejméně 1 x 2 roky. Ale skutečně to není žádné dogma.

1 recenze Vzor osnovy školení BOZP pro administrativu

 1. Holcomb

  neodpovedel jste na trivialni otazku. Polozim ji tedy pro jistotu jeste jednou: Jakou informaci dnes nelze u beznych skoleni BOZP predat online formou? A muzete k ni rovnou pridat byt jeden jediny priklad mnou kdekoliv podane dezinformace. K vyznamnym celosvetovym ocenenim Vasich povedenych Wordovych e-learningovych projektu s neautorskymi gify moc gratuluji. Vsechna cest! Zkuste s nimi take oslovit par beznych zamestnavatelu z komercni sfery. A zacit muzete treba u tech mensich, co maji ve firme jen par lidi. Ti budou z Vaseho laboratorniho pristupu nepochybne nadseni.

  • Vít Hofman

   Dobrý den. Omlouvám se, ale nějak si nejsem vědom, kdy a na co jsem neodpověděl a kde ta triviální otázka byla položena. Docela mě mrzí, že vaše kritika se skrývá za rouškou anonymity.
   Nejsem si také vědom, že bych někdy někde tvrdil, že e-learning školením nelze nějakou informaci předat. Budu rád za zdroj, ať se mohu přesně vyjádřit.
   Také netuším, o jakých dezinformacích píšete. Možná by stačilo, neskrývat se za anonymním profilem.
   V neposlední řadě absolutně netuším, o jakých Wordových e-learningových projektech s neautorskými gify, se zmiňujete. Osobně žádné Wordové e-learningové projekty s neautorskými gify neprovozuji.
   Mé vzorové dokumenty BOZP a mé e-learning školení využívají jak malí zaměstnavatelé, tak velké společnosti. Jejich nadšení neměřím.
   S pozdravem, Vít Hofman.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.