O BOZPkestazeni.cz

Jmenuji se Ing. Vít Hofman (o mě). Již téměř deset let pro firmy bez ohledu na jejich velikost či obor podnikání, poskytuji služby odborně způsobilé osoby v bezpečnosti práce a požární ochraně. Nyní jsem se rozhodl, že Vám dám k dispozici část mého know-how. Rozhodl jsem se, že nabídnu ke stažení vzorovou dokumentaci bezpečnosti práce a požární ochrany. A podpořili mě v tom i někteří mí kolegové.

A proč to dělám?

Věřím, že cenově dostupné vzory BOZP jsou správnou cestou pro začínající podnikatele a rozjíždějící se firmy, které si nemohou dovolit platit externí odborné služby nebo zaměstnat vlastního odborníka. Chci, aby vzorová dokumentace byla pro tyto firmy alternativou. Chci, aby začínající měli možnost bezpečnost práce řešit a tuto, třeba právě kvůli financím, neignorovali.

Vzory BOZP však nejsou určeny jen pro začínající podnikatele a firmy. Využít je může kdokoliv. I pro zkušeného “bezpečáka” může být zbytečnou ztrátou času vymýšlet již vymyšlené. I zkušený “bezpečák” se může nechat inspirovat. I velký zaměstnavatel může dovolit svým vedoucím, plnit úkoly řádně, efektivně a profesionálně.

Zkušenosti nám navíc ukázaly, že bohužel velké procento “bezpečáků” svým klientům (zaměstnavatelům) dodává nekvalitní dokumentaci BOZP a PO. Neplaťte tisíce za nekvalitní práci. Využijte vzorovou dokumentaci BOZP a PO, která poslouží stejně dobře, ne-li lépe!

A v neposlední řadě, mám-li být upřímný. E-shop by měl generovat i nějaký ten zisk. Za utržené peníze se nechci válet po plážích ani si kupovat předražená auta. Kdo mě zná, ví, že se snažím udělat pro obor bezpečnosti maximum.

Utržené peníze chci zejména investovat do rozvoje odborné komunity. Podařilo se mně vytvořit největší českou aktivní skupinu “bezpečáků”, která k dnešnímu dni čítá na 600 členů a denně aktivně diskutuje. Logickým krokem potom bylo, vytvořit projekt komunitního webu, který bude sloužit všem se zájmem o bezpečnost a jehož součástí bude i diskusní fórum – tento web se mně pod názvem BOZPforum.cz podařilo v březnu 2019 spustit a můžete jej vidět na adrese https://bozpforum.cz. Rád bych tento web i nadále rozvíjel, pořádal odborná setkání a konference.

Možná se teď ptáte, co z toho budete mít vy a proč Vám to vůbec říkám?

Smyslem má být odborná diskuse. Osvěta bezpečnosti práce a zejména odborný tlak na zákonodárce směřující k úpravě stávajících právních předpisů, stejně jako k podobě nově připravovaných předpisů tak, aby tyto lépe reflektovaly požadavky a potřeby skutečné praxe – tedy ty vaše.

Děkuji Vám za případnou podporu.

Ing. Vít Hofman
autor projektu BOZPkestazeni.cz