(Hodnocení: 1)

Vzor záznamu o roční prověrce BOZP

242  s DPH

Využijte k provedení roční prověrky BOZP náš profesionálně připravený vzor záznamu o roční prověrce BOZP.

Ušetřete si spoustu času, práce i starostí.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_13a01.2 Kategorie: , Štítky: , ,
 

Popis

Komu je vzor záznamu o roční prověrce BOZP určen?

Vzor záznamu o roční prověrce BOZP je určen všem zaměstnavatelům. Protože všichni musejí dle Zákoníku práce roční prověrku provádět.

 

Kdo může roční prověrku provádět a kdo záznam reálně využije?

Zákoník práce neupřesňuje požadavky na osobu, která roční prověrku provádí. Záleží tak na rozhodnutí samotného zaměstnavatele, koho provedením roční prověrky pověří. Nemusí to být přitom jen jedna osoba, ale např. i komise složená z více osob různých odborností.

Roční prověrku může provádět jak sám zaměstnavatel, tak vedoucí zaměstnanci nebo např. odborně způsobilá osoba v BOZP.

 

Proč využít vzor záznamu o roční prověrce BOZP?

Proč? Protože vzor záznamu o roční prověrce BOZP vám ušetří spoustu práce. Náš vzor záznamu o roční prověrce BOZP je vytvořen z velké části jako checklist, kdy pouze odpovídáte na položené otázky. I v BOZP méně zkušený člověk tak dokáže postupovat systematicky krok za krokem a nevynechá žádnou z podstatných skutečností. Checklist obsahuje jak část věnovanou dokumentaci a dokladům BOZP, tak i část zaměřenou na reálný stav pracovišť. Takový vyplněný záznam může být velmi důležitý v případě pracovních úrazů nebo např. i kontroly inspektorátu práce. Díky protokolu snadno prokážete, co vše jste překontrolovali.

 

Jak často je nutno roční prověrky BOZP provádět?

Jak již z názvu této činnosti plyne, perioda je stanovena skutečně na jedenkrát za rok. Zákoník práce hovoří o tom, že roční perioda je nejdelší možná. Kratší je však dobrovolná. Záleží na rizikovosti prací a pracovišť. U těch opravdu rizikových určitě nelze než doporučit, periodu zkrátit.

 

Na kterých pracovištích je nutno roční prověrky provádět?

Jak bylo naznačeno výše, povinnosti provést roční prověrku se nezbaví žádný zaměstnavatel. Prověrky se týkají všech pracovišť a zařízení zaměstnavatele. Bez ohledu na jejich charakter. Od administrativních pracovišť, přes technická, jako jsou např. kotelny, či strojovny vzduchotechniky, sociální prostory, až po výrobní a skladovací pracoviště a venkovní manipulační, komunikační prostory a plochy a řadu dalších.

 

 

1 recenze Vzor záznamu o roční prověrce BOZP

  1. Michaela K. (ověřený vlastník)

    Spokojenost

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.