Vzorová politika bezpečnosti práce (BOZP)

149.00  s DPH / 123.14  bez DPH

Hodláte se postavit k bezpečnosti a ochraně zdraví při práci čelem?

Naše vzorová politika bezpečnosti práce (BOZP) vám usnadní udělat první a zásadní krok.

Katalogové číslo: saw_01 Kategorie: Štítek:

Komu je vzorová politika bezpečnosti práce určena?

Naše vzorová politika bezpečnosti práce je určena všem zaměstnavatelům, kteří chtějí navenek prezentovat svůj postoj k bezpečnosti a ochraně zdraví při práci (BOZP). Politika je dokumentem, který popisuje záměry vrcholového vedení firmy a dává je na vědomí všem zúčastněným osobám. Nejen tedy zaměstnancům firmy, ale i všem dodavatelům, zákazníkům, inspekcím návštěvám apod.

Politika BOZP je rovněž závazkem vedení společnosti, ctít a respektovat zásady bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

 

Je politika BOZP povinná ze zákona?

Ne, není. Žádný právní předpis přímo neuvádí, že má zaměstnavatel povinnost vydat vlastní politiku BOZP.

Jiná situace je v případě, kdy se firma rozhodne zavést systém řízení, dle některého z uznávaných standardů. V ČR nejčastěji dle normy OHSAS 18001, která bude v blízké době zřejmě nahrazena normou ISO 45001 nebo zavedení systému dle standardu Bezpečný podnik, pod záštitou Státního úřadu inspekce práce. Mezi další osvědčené systémy řízení bezpečnosti, v ČR již ne tak často zaváděné, patří např. ILO – OSH 2001.

 

Jaké jsou výhody vydání politiky BOZP?

Kromě toho, že se politikou BOZP vedení společnosti zaváže dbát o bezpečnost a ochranu zdraví při práci a tím zvyšují úroveň bezpečnosti práce, minimalizují riziko vzniku pracovních úrazů, nemocí z povolání a požárů, má politika BOZP také nezanedbatelný vliv na image společnosti. Stále více firem chce spolupracovat, ať už jako dodavatelé nebo odběratelé pouze s takovými společnostmi, které bezpečnost a ochranu zdraví při práci staví mezi své priority. Zavedení systému řízení BOZP a vydání vlastní politiky BOZP, tak může společnosti dopomoci k získání nových podnikatelských příležitostí.

 

Jak Vám pomůže naše vzorová politika bezpečnosti práce?

Někdy nemusí být snadné, správně a vhodně formulovat své myšlenky. Naše vzorová politika bezpečnosti práce (BOZP) vám toto může značně usnadnit. Získáte inspiraci a zároveň plně připravenou politiku. Záleží jen na Vás, zda ji přijmete za svou nebo ji mírně či více upravíte.

 

Autor

Typ produktu

Formát

Náročnost

Podmínky

K předpisu

Určeno pro

,

Počet stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Vzorová politika bezpečnosti práce (BOZP)”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *