SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Osnova školení BOZP: Práce spojené s expozicí azbestu

242  s DPH

Využijte náš vzor osnovy školení BOZP pro práce spojené s expozicí azbestu, usnadněte si tak práci s jejím vytvářením a sdělte díky ní zaměstnancům skutečně potřebné informace.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_07a05.1 Kategorie: , Štítek:
 

Popis

Komu je vzor osnovy školení BOZP: Práce spojené s expozicí azbestu určen?

Vzor osnovy školení BOZP pro práce s azbestem je určen všem zaměstnavatelům, jejichž zaměstnanci jsou nebo mohou být při práci exponování azbestovým vláknům.

Dokument je určen těm zaměstnavatelům, kteří si uvědomí rizika a své povinnosti a nechtějí ponechat nic náhodě.

Azbest je smrtící materiál a proto nesmí být podceňován. Zaměstnanci musejí být potřebné informace, znát rizika, znát postupy prací a bezpečnostní opatření při práci s azbestem.

 

Proč využít náš vzor osnovy školení BOZP pro práce s azbestem?

Většina prací s azbestem je velmi obdobných. A právě z toho těží i náš vzor osnovy školení. Protože i právní předpisy, vztahující se k pracím s azbestem jsou stejné pro všechny zaměstnavatele.

Můžete si tak ušetřit spoustu času, který byste věnovali hledání právních předpisů a jejich vypisování do osnovy a to včetně konkrétních částí, §§ a ustanovení těchto předpisů. To vše jsme udělali za Vás. Vy tak máte možnost získat profesionálně připravenou osnovu školení, dle které pro vás provedení školení bude hračkou.

Osnova navíc neobsahuje jen právní předpisy, ale také další potřebné informace.

 

Pro jaké zaměstnance je osnova určena?

Osnova je určena pro všechny zaměstnance, kteří vykonávají práce spojené s expozicí azbestu. V praxi jde zejména o práce spojené s likvidací azbestu a materiálů obsahujících azbest.

 

Kdo může školení o pracích s expozicí azbestu provádět?

Školení prací spojených s expozicí azbestu může provádět kdokoliv, koho určí zaměstnavatel. Skutečně na osobu školitele nejsou kladeny právními předpisy žádné požadavky. Školení zaměstnanců rozhodně nemusí provádět najatá externí odborná firma, jak si mnoho zaměstnavatelů stále myslí.

Ideální je, pokud se školitel sám v právních předpisech orientuje, zná je a dokáže jejich ustanovení školeným zaměstnancům prakticky vysvětlit. Může to být jak odborně způsobilá osoba v bezpečnosti práce, tak i např. vedoucí zaměstnanec.

 

Jak provést záznam o školení zaměstnanců?

Nejsnadnější cestou je využít naši připravenou profesionální prezenční listinu. Díky ní budete mít nesporný doklad o tom, že jste školení řádně provedli a že školení zaměstnanci danému tématu dostatečně porozuměli a pochopili jej. Naše prezenční listina nedává prostor pro pozdější spekulace.

 

Je nutné provádět ověření znalostí školených zaměstnanců?

Ano. Zákoník práce skutečně požaduje, aby znalosti školených zaměstnanců byly ověřeny. K ověření je ideální využít zkušebního testu. Tato forma přezkoušení je velmi efektivní – školení si jednotlivá témata zopakují a záznam odpovědí je snadno prokazatelný.

 

Jak často je nutné opakovat školení opakovat?

Opět neexistuje jednoznačná odpověď. Žádný zákon periodu nestanoví. Záleží tedy na rozhodnutí zaměstnavatele. V případě zaměstnanců nakládajících s azbestem je obecně doporučovaná perioda nejméně 1 x ročně, protože jde o velmi rizikové práce. Azbest je karcinogen první kategorie! Ale skutečně to není žádné dogma.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Osnova školení BOZP: Práce spojené s expozicí azbestu“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.