SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor dokladu o kontrole BOZP a PO

149  s DPH

Zařaďte se mezi odpovědné vedoucí zaměstnance. Plňte si své zákonné povinnosti řádně a vyhněte se tak své případné odpovědnosti za pracovní úrazy.

Využijte náš vzor dokladu o kontrole BOZP a PO.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_13c01 Kategorie: , Štítky: , ,
 

Popis

Komu je vzor dokladu o kontrole BOZP a PO určen?

Vzor dokladu o kontrole BOZP a PO je určen zejména všem vedoucím zaměstnancům. A to opravdu všem. Od vrcholových managerů až po “poslední” předáky a směnové mistry.

Doklad mohou využít i odborně způsobilé osoby nebo auditoři BOZP, ale primární určení je právě pro vedoucí zaměstnance.

Dle definice Zákoníku práce, je totiž péče o bezpečnost a ochranu zdraví při práci uložená zaměstnavateli nedílnou a rovnocennou součástí pracovních povinností vedoucích zaměstnanců na všech stupních řízení v rozsahu pracovních míst, která zastávají.

Každý vedoucí zaměstnanec tedy, dle Zákoníku práce, odpovídá za bezpečnost a ochranu zdraví při práci svých podřízených zaměstnanců.

Vedoucí zaměstnanci jsou mimo jiné povinni (dle § 302, Zákoníku práce) kontrolovat práci podřízených zaměstnanců, vytvářet příznivé pracovní podmínky a zajišťovat bezpečnost a ochranu zdraví při práci.

Dále je nutno konstatovat, že mezi hlavní pilíře dnešní BOZP patří také provádění kontrol. Zákoník práce uvádí, že zaměstnavatel (a tím pádem i tedy všichni vedoucí zaměstnanci) je povinen přizpůsobovat opatření měnícím se skutečnostem, kontrolovat jejich účinnost a dodržování a zajišťovat zlepšování stavu pracovního prostředí a pracovních podmínek.

Provedení preventivní kontroly BOZP a PO na pracovišti, přímo ze strany vedoucího zaměstnance, je tak důležitým krokem k zajištění bezpečnosti a naplnění požadavků Zákoníku práce.

 

V čem Vám vzor dokladu o kontrole BOZP a PO pomůže?

Vzor dokladu o kontrole BOZP a PO je vytvořen jako jakýsi checklist, který v pokládá celkem 24 dotazů, na které musí kontrolor při kontrole odpovědět. Dotazy se týkají často problematických skutečností na pracovištích. Kontrolor tak nemusí neustále přemýšlet, co kontrolovat, ale může v klidu postupovat dle seznamu kontrolních bodů.

Doklad je vytvořen tak, aby byl věcný, přehledný a snadno použitelný. Obsahuje vše, co budete potřebovat. Vy jen doplníte informace.

 

Jak často kontrolu BOZP a PO provádět?

Na rozdíl od roční prověrky BOZP, není perioda preventivní činnosti nikde stanovena. Záleží na odpovědnosti a rozhodnutí konkrétního vedoucího zaměstnance. Určitě také záleží na pracovišti, povaze prací a celkové rizikovosti. Jiná perioda může být v případě administrativního pracoviště a jiná např. ve skladu. Nelze však jinak než doporučit, provádět takovou kontrolu nejméně 1 x měsíčně. V případě rizikových pracovišť potom dokonce alespoň 1 x týdně. K pravidelným kontrolám není na škodu přidat i kontroly namátkové.

Zaměstnanci si musí uvědomit, že vedoucí zaměstnanec případné závady BOZP, které zaměstnanci vytváří, nebude tolerovat.

 

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor dokladu o kontrole BOZP a PO“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.

Mohlo by se Vám líbit…