SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor knihy úrazů ke stažení

149  s DPH

Nahlásil vám zaměstnanec pracovní úraz? Nezapomeňte na jeho evidenci.

Využijte k tomu náš profesionálně připravený vzor knihy úrazů ke stažení.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_14b01 Kategorie: , Štítky: ,
 

Popis

Komu je vzor knihy úrazů ke stažení určen?

Vzor knihy úrazů ke stažení je určen každému zaměstnavateli. Důvod je prostý. Pokud se jeho zaměstnanci stane úraz, má zaměstnavatel povinnost tento evidovat právě v knize úrazů.

Povinnost se týká všech úrazů, nikoli jen těch pracovních. Není při tom ani rozhodující závažnost úrazu. I když máte v případě úrazu povinnost sepsat záznam o úrazu, tento nenahrazuje evidenci v knize úrazů.

 

Kdo provádí zápis do knihy úrazů?

Právními předpisy není přímo stanovena osoba, která smí provést záznam do knihy úrazů. Může to být přímo zaměstnavatel nebo jím pověřený vedoucí zaměstnanec – což je asi ideální cesta. Protože právě vedoucí zaměstnanci odpovídají za zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci svých podřízených zaměstnanců.

 

Může provést záznam do knihy úrazů sám úrazem postižený zaměstnanec?

Může. Právní předpisy toto nezakazují. Ale celý smysl záznamu tím postrádá smysl.

Nutno si uvědomit, že zákonnou povinností každého zaměstnance je, bezodkladně ohlásit svému vedoucímu zaměstnanci svůj pracovní úraz nebo úraz, jehož se stane svědkem. Tato povinnost samozřejmě odpadá v případě vážných úrazů, kdy to zdravotní stav nedovoluje. Vedoucí zaměstnanec tak má možnost provést ihned místní šetření a přijmout opatření, proti opakování pracovního úrazu. Zároveň s tím, provádí evidenci úrazu v knize úrazů.

 

Proč využít vzor knihy úrazů ke stažení?

Vzor knihy úrazů ke stažení je profesionálně připravený.

To znamená, že na rozdíl od většiny na internetu volně dostupných vzorů, přesně odpovídá požadavkům právních předpisů, je přehledný a snadno použitelný.

Díky svému formátování se evidenční list dobře vyplňuje.

Navíc oproti papírové knize, kterou koupíte ve většině papírnictví (mimochodem právě tyto knihy velmi často neodpovídají aktuální právní úpravě) má tu výhodu, že je nekonečná. Tj. nikdy ji nepopíšete, protože evidenční listy si můžete tisknout v libovolném počtu, dle potřeby. A že někdy těch pracovních úrazů je opravdu hodně. Ono totiž evidovat by se mělo každé říznutí, poškrábání, pohmoždění.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor knihy úrazů ke stažení“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.