(Hodnocení: 1)

Vzor záznamu o úrazu ke stažení

149  s DPH

Stal se u Vás pracovní úraz? Chystáte se sepsat záznam o úrazu? Pozor, ať nevyplníte neaktuální formulář.

Využijte náš vzor záznamu o úrazu ke stažení.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_14c01 Kategorie: , Štítky: , , ,
 

Popis

Komu je vzor záznamu o úrazu ke stažení určen?

Vzor záznamu o úrazu ke stažení je určen všem těm zaměstnavatelům, jejichž zaměstnanci se přihodil pracovní úraz s pracovní neschopností delší než 3 kalendářní dny. Právě u těchto úrazů vzniká povinnost vyhotovit záznam o úrazu.

Vyhotovený záznam o úrazu musí zaměstnavatel prokazatelně předat úrazem postiženému zaměstnanci a nebo v případě smrtelných pracovních úrazů, pozůstalým. Vyhotovený záznam o úrazu musí být dále odeslán na stanovené orgány a instituce. Těmito jsou zejména oblastní inspektorát práce, pojišťovna zaměstnavatele (Kooperativa pojišťovna nebo Česká pojišťovna), zdravotní pojišťovna zaměstnance a případně také Policie ČR a Báňský úřad.

 

Proč využít vzor záznamu o úrazu ke stažení?

Záznam je profesionálně vytvořen. To znamená, že přesně odpovídá požadavkům právních předpisů a je s ním snadná práce. Vzor je vytvořený ve formátu Microsoft Word, tedy nejběžněji používaném textovém editoru.

Vy se tak nemusíte soustředit na komplikované formátování dokumentu, ztrácet čas s jeho vytvářením nebo se obávat, že na státní orgány zašlete nevhodnou či neaktuální verzi, kterých se na internetu válí desítky ne-li dokonce stovky.

 

Kdo může záznam o úrazu vyplnit?

Záznam o úrazu může vyplnit “kdokoliv.” Resp. tedy ten, koho určí zaměstnavatel. Právními předpisy není stanoveno, kdo by to měl být.

 

K čemu záznam o úrazu slouží?

Záznam o úrazu je výchozím podkladem k úrazu pro státní orgány a pojišťovny. Oblastní inspektorát práce se může na základě záznamu o úrazu rozhodnout o nutnosti provést místní šetření či nikoliv. Ze záznamu o úrazu musí být zřejmý mechanismus úrazu a odpovědnosti jednotlivých zúčastněných stran. Pokud toto zřejmé není, mohou chtít státní orgány ale i pojišťovny další, doplňující informace.

Záznam o úrazu také slouží k vytváření poměrně podrobných statistik pracovní úrazovosti. To napomáhá při chápání problematiky pracovních úrazů, jejich příčin a zdrojů a účinnosti opatření. To pak může vést k lepšímu cílení prevence ze strany státu. Ať už ve formě cílených kontrol (pokud se např. velké procento úrazu stalo v konkrétním oboru nebo ve spojitosti s např. konkrétním strojem či činností) nebo návrhu a přijímání legislativních opatření.

 

 

1 recenze Vzor záznamu o úrazu ke stažení

  1. Jiří Henzl

    Na internetu jsem sice našel spoustu vzorů záznamu, ale většina byla needitovatelná nebo jinak nepoužitelná. Proto jsem zvolil tento placený záznam a nelituji. Velmi příjemně se vyplňuje a navíc obsahuje i předvyplněné vzorové informace.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.