SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 
(Hodnocení: 1)

Doklad o seznámení zaměstnanců s pracovištěm

149  s DPH

Využijte náš doklad o seznámení zaměstnanců s pracovištěm.

Netrapte se vymýšlením, co vše zaměstnanci sdělit. Neobávejte se toho, že jste na něco zapomněli.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_07g01 Kategorie: , Štítky: ,
 

Popis

Proč chtít doklad o seznámení zaměstnanců s pracovištěm?

Doklad o seznámení zaměstnanců s pracovištěm vás může ušetřit opravdu velkým problémům.

Doklad využije skutečně každý zaměstnavatel. Školení o právních a ostatních předpisech bezpečnosti a ochrany zdraví při práci je jedna věc. Ale musí být doplněna u další částí. Seznámením zaměstnance s pracovištěm. Zaměstnanec musí prokazatelně dostat informace např. o tom, kde na pracovišti jsou nouzové východy, kudy vedou únikové cesty, kde se nachází lékárnička první pomoci a mnoho dalších informací ve vztahu k bezpečnosti a požární ochraně.

Náš vzorový doklad o seznámení zaměstnanců s pracovištěm obsahuje seznam všech bodů, které byste žádnému zaměstnanci na vašem pracovišti neměli opomenou sdělit. Vy tak nemusíte nic vymýšlet a přemýšlet nad tím, zda jste něco důležitého nezapomněli.

 

Co vše tedy vzorový doklad obsahuje?

Vzorový doklad kromě konkrétních bodů, které musíte zaměstnanci při seznámení s pracovištěm sdělit, obsahuje také část pro záznam seznámení a to včetně vhodné klauzule prohlášení zaměstnance. Zaměstnanec se tak nebude moci vymlouvat, že něčemu nerozuměl nebo že mu něco nebylo sděleno. Nebude platný ani častý argument zaměstnance, že vlastně nevěděl, co podepisuje. Náš vzorový doklad nedává prostor pro pozdější spekulace.

 

Kdo může seznámení s pracovištěm provádět?

Seznámení zaměstnanců s pracovištěm může provádět “kdokoliv.” Ale nejlépe samozřejmě ten, který zná pracoviště nejlépe. A to by měl být vedoucí zaměstnanec pracoviště. Ať už mistr, nebo vedoucí výroby anebo přímo zaměstnavatel.

Právními předpisy nejsou stanoveny požadavky na osobu, která bude seznámení provádět a tak záleží čistě na zaměstnavateli, koho touto činností pověří. Rozhodně se nemusí jednat o externí odbornou osobu.

 

Koho s pracovištěm seznamovat?

Seznámeni s pracovištěm by měli být opravdu všichni zaměstnanci, kteří na něm vykonávají pracovní činnosti. A to bez ohledu na to, zda pracují na základě pracovní smlouvy nebo dohody o provedení práce či dohody o pracovní činnosti. Nezáleží ani na tom, jak dlouho zaměstnanec na pracovišti bude pracovat. Zda jen jednu směnu nebo soustavně několik let.

K mimořádné události může dojít kdykoliv a je potřeba, aby zaměstnanec byl maximálně připraven.

 

 

 

1 recenze Doklad o seznámení zaměstnanců s pracovištěm

  1. Roman Vašíček

    Dokument je opravdu přínosný. Mistři konečně vědí, co mají zaměstnancům na pracovišti ukázat.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.