SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor zkušebního testu pro školení řidičů

149  s DPH

Proveďte si školení řidičů firemních vozidel svépomoci. Přezkoušejte jejich znalosti.

Využijte k tomu náš vzor zkušebního testu pro školení řidičů.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je vzor zkušebního testu pro školení řidičů určen?

Vzor zkušebního testu pro školení řidičů je určen těm zaměstnavatelům, kteří si svépomoci provádějí školení řidičů firemních vozidel a jako způsob ověření znalostí zvolili formu zkušebního testu.

Není totiž podmínkou, aby školení řidičů osobních firemních vozidel prováděla autoškola nebo externí odborně způsobilá osoba. Školení si může provádět sám zaměstnavatel a pověřit jím některého ze svých vedoucích zaměstnanců, např. dispečera dopravy.

 

 

Je ověření znalostí povinností?

Ano. Zákoník práce jasně hovoří o tom, že znalosti školených zaměstnanců je nutností ověřovat. Forma ověření znalostí je však na zaměstnavateli. Zkušební test je velmi efektivní metodou. Ověření znalostí formou zkušebního testu lze bez problémů zpětně prokázat. Navíc díky vhodně formulovaným otázkám, je zkušební test vhodnou formou zopakování látky pro školené zaměstnance.

 

Jak často ověření znalostí provádět?

Běžnou praxí je, že se ověření znalostí provede neprodleně po proběhlém školení. Toto však není vůbec podmínkou. Ověření znalostí může proběhnout kdykoliv, mezi jednotlivými školeními. V případě školení při nástupu zaměstnance do funkce nebo zaměstnání, je samozřejmě vhodné provést ověření znalostí. Ale pokud je např. perioda školení 1 x ročně, přezkoušení znalostí může být prováděno v mezidobí, tj. v půl roce.

Periodu školení řidičů “referentů” určuje zaměstnavatel. Vzhledem k časté změně dopravních předpisů se ale nedoporučuje perioda delší než 1 x 2 roky.

 

Proč využít náš Vzor zkušebního testu pro školení řidičů?

Protože tím ušetříte spoustu času, který byste jinak věnovali vymýšlení jednotlivých otázek a odpovědí na ně.

Navíc náš test je připraven profesionálně tak, aby pokryl nejpodstatnější oblasti bezpečnosti provozu firemních vozidel. Správné odpovědi jsou zvýrazněny zelenou barvou.

 

Jaké řidiče pomocí testu zkoušet?

Test je primárně určen pro tzv. řidiče “referenty.” Tedy ty řidiče, na které se nevztahuje požadavek zdokonalování odborné způsobilosti řidičů. V praxi jde nejčastěji o řidiče osobních motorových vozidel a malých nákladních vozidel (dodávky, pickup), kteří vlastní řidičské oprávnění skupiny B.

Dopravní předpisy jsou však platné a stejné pro všechny řidiče. Můžete proto test využít i k ověření znalostí řidičů profesionálů, tedy těch, na které se zdokonalování odborné způsobilosti řidičů vztahuje. Mezi ně typicky patří řidiči nákladních vozidel a řidiči autobusů.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor zkušebního testu pro školení řidičů“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.