(Hodnocení: 1)

Lhůtník periodických školení BOZP

149  s DPH

Udělejte si konečně jasno v tom, jaká školení BOZP jsou nutná a v jakých periodách je svým zaměstnancům musíte zajišťovat.

Využijte vzorový lhůtník periodických školení BOZP – není nic snadnějšího.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu se lhůtník periodických školení BOZP bude hodit?

Lhůtník periodických školení BOZP se bude hodit každému zaměstnavateli. Protože dle zákoníku práce musí každý zaměstnavatel svým zaměstnancům zajišťovat školení o právních a ostatních předpisech k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Lhůtník periodických školení BOZP Vám navíc dá přehled o tom, jaká školení jsou vůbec právními předpisy vyžadována a tak žádné neopomenete.

Mimo to je povinností každého zaměstnavatele, stanovit periody školení BOZP. A tuto povinnost díky lhůtníku snadno splníte.

 

Od čeho se periody školení odvíjí?

Některé periody školení BOZP jsou přímo stanoveny právními předpisy BOZP. Jiné se mohou odvíjet od doporučení technických norem. A poslední skupiny tvoří taková školení, u nichž periodu stanovuje zaměstnavatel. Za stanovenou periodu samozřejmě také nese odpovědnost. Pokud je perioda stanovena jako příliš dlouhá, může to být v případě pracovního úrazu poměrně zásadní problém. Soud se případně může ptát, zda by k úrazu došlo, pokud by perioda byla kratší a zaměstnanec by byl častěji školen. Naopak příliš krátká perioda zase pro zaměstnavatele znamená zbytečné časové a finanční ztráty.

Nechte si proto doporučit, jaké periody jsou pro ta která školení optimální. Využijte vzorový lhůtník periodických školení BOZP a hoďte starosti za hlavu.

 

Jaká školení lhůtník obsahuje?

Lhůtník periodických školení BOZP obsahuje všechna školení, která v obecné rovině přicházejí v úvahu pro každou firmu. Ve lhůtníku je přesně 23 různých školení. Samozřejmě neobsahuje vysoce individuální a odborná školení, která se týkají jen úzkého, velmi specifického okruhu zaměstnanců. Mezi taková např. může patřit školení obsluhy rentgenů, školení pilotů, školení lodivodů apod.

 

Obsahuje lhůtník i další informace?

Ano. Kromě přehledu školení a doporučených nebo z předpisů plynoucích period školení, náš vzorový lhůtník obsahuje také informace o právních předpisech, které konkrétní školení požadují a také ke každému školení doporučuje osobu školitele.

V neposlední řadě lhůtník obsahuje i vzorovou tabulku, kde si zaměstnavatel může ke každé profesi svých zaměstnanců přiřadit konkrétní školení, které musejí tito zaměstnanci absolvovat. Stanoví tak jakýsi závazný plán školení.

1 recenze Lhůtník periodických školení BOZP

  1. novotnyokrisky

    přehledně a jednoduše popsáno, doporučuji.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.