Lhůtník periodických školení BOZP

(Hodnocení: 1)

121.00  s DPH / 100.00  bez DPH

Udělejte si konečně jasno v tom, jaká školení BOZP jsou nutná a v jakých periodách je svým zaměstnancům musíte zajišťovat.

Využijte vzorový lhůtník periodických školení BOZP – není nic snadnějšího.

Komu se lhůtník periodických školení BOZP bude hodit?

Lhůtník periodických školení BOZP se bude hodit každému zaměstnavateli. Protože dle zákoníku práce musí každý zaměstnavatel svým zaměstnancům zajišťovat školení o právních a ostatních předpisech k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Lhůtník periodických školení BOZP Vám navíc dá přehled o tom, jaká školení jsou vůbec právními předpisy vyžadována a tak žádné neopomenete.

Mimo to je povinností každého zaměstnavatele, stanovit periody školení BOZP. A tuto povinnost díky lhůtníku snadno splníte.

 

Od čeho se periody školení odvíjí?

Některé periody školení BOZP jsou přímo stanoveny právními předpisy BOZP. Jiné se mohou odvíjet od doporučení technických norem. A poslední skupiny tvoří taková školení, u nichž periodu stanovuje zaměstnavatel. Za stanovenou periodu samozřejmě také nese odpovědnost. Pokud je perioda stanovena jako příliš dlouhá, může to být v případě pracovního úrazu poměrně zásadní problém. Soud se případně může ptát, zda by k úrazu došlo, pokud by perioda byla kratší a zaměstnanec by byl častěji školen. Naopak příliš krátká perioda zase pro zaměstnavatele znamená zbytečné časové a finanční ztráty.

Nechte si proto doporučit, jaké periody jsou pro ta která školení optimální. Využijte vzorový lhůtník periodických školení BOZP a hoďte starosti za hlavu.

 

Jaká školení lhůtník obsahuje?

Lhůtník periodických školení BOZP obsahuje všechna školení, která v obecné rovině přicházejí v úvahu pro každou firmu. Ve lhůtníku je přesně 23 různých školení. Samozřejmě neobsahuje vysoce individuální a odborná školení, která se týkají jen úzkého, velmi specifického okruhu zaměstnanců. Mezi taková např. může patřit školení obsluhy rentgenů, školení pilotů, školení lodivodů apod.

 

Obsahuje lhůtník i další informace?

Ano. Kromě přehledu školení a doporučených nebo z předpisů plynoucích period školení, náš vzorový lhůtník obsahuje také informace o právních předpisech, které konkrétní školení požadují a také ke každému školení doporučuje osobu školitele.

V neposlední řadě lhůtník obsahuje i vzorovou tabulku, kde si zaměstnavatel může ke každé profesi svých zaměstnanců přiřadit konkrétní školení, které musejí tito zaměstnanci absolvovat. Stanoví tak jakýsi závazný plán školení.

Autor

Formát

Náročnost

Podmínky

K předpisu

Určeno pro

, ,

Počet stran

Typ produktu

Upravitelnost

1 recenze Lhůtník periodických školení BOZP

  1. novotnyokrisky

    přehledně a jednoduše popsáno, doporučuji.

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit…

Share This
Scroll to Top