SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 
(Hodnocení: 1)

Lhůtník periodických lékařských prohlídek

149  s DPH

S každou další novelou právních předpisů jsou lékařské prohlídky zamotanější a komplikovanější.

Náš vzorový lhůtník periodických lékařských prohlídek Vám pomůže udělat si v problematice pořádek. Žádnou lhůtu tak již nezmeškáte.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je lhůtník periodických lékařských prohlídek určen?

Jednou z nejdůležitějších povinností každého zaměstnavatele je zajistit, aby zaměstnanci nekonali práci, ke které nejsou zdravotně způsobilí. Za tímto účelem jim musí zajišťovat lékařské prohlídky. Ty se musejí pravidelně opakovat. A právě náš vzorový lhůtník periodických lékařských prohlídek Vám pomůže, udělat si v jinak velmi komplikovaných periodách, jasno.
Periody se totiž odvíjejí nejen od kategorie práce, ale také od konkrétních činností, které se k práci váží.
A aby toho nebylo málo, pro některé práce a činnosti nebo skupiny zaměstnanců, právní předpisy přímo taxativně stanoví periodu lékařské prohlídky. Pro běžného zaměstnavatele, bez odborných znalostí problematiky, je tak správné určení periody, doslova nadlidský výkon. Díky vzorovému lhůtníku lékařských prohlídek, to ale pro Vás bude hračka.  

Je nutno periody dodržovat?

Ano. Respektování period je velmi důležité. Zaměstnanec, který neabsolvoval periodickou lékařskou prohlídku ve stanoveném termínu, se totiž považuje za zdravotně nezpůsobilého k práci a zaměstnavatel takového zaměstnance nesmí dále zaměstnávat. Jeho dalším zaměstnáním, se právě zaměstnavatel vystavuje velkému riziku. V případě vzniku pracovního úrazu může dojít k velmi nepříjemným situacím, včetně finančních postihů a regresních požadavků ze strany pojišťoven. Důležité je také zmínit fakt, že k pracovnímu úrazu skutečně může dojít vlivem zdravotní nezpůsobilosti zaměstnance, kterou se díky propadlému termínu prohlídky nepodařilo včas odhalit. V takovém případě skutečně zaměstnavateli hrozí až trestní odpovědnost za nemajetkovou újmu.  

Co vše lhůtník periodických lékařských prohlídek obsahuje?

Lhůtník periodických lékařských prohlídek obsahuje přehled všech běžných typů lékařských prohlídek a stanovení period dle věku, kategorií a ostatních faktorů. Lhůtník je průběžně doplňován i o specifické činnosti, jako jsou např. piloti, lodivodi apod. V současné době obsahuje 36 různých typů prohlídek.
Běžný zaměstnavatel, ať už ve výrobě nebo administrativě, ve lhůtníku najde vše, co potřebuje.
Samozřejmostí je, že lhůtník kromě tabulky period obsahuje i druhou tabulku, do níž si může každý zaměstnavatel uvést své práce a k nim jednoduše přiřadit typy prohlídek a jejich periody. Lhůtník tak může být velmi důležitým dokladem o plnění prevence BOZP.  

1 recenze Lhůtník periodických lékařských prohlídek

  1. novotnyokrisky

    přehledně a jednoduše popsané, doporučuji, Novotný Libor

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.

Mohlo by se Vám líbit…