SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 
(Hodnocení: 1)

Formulář kategorizace prací (oznámení / žádost)

149  s DPH

Zařazujete práce do kategorií?

A co si tak práci usnadnit, a využít náš formulář kategorizace prací?

Sice za Vás všechnu práci neodvede, ale díky němu Vám zařazení půjde hezky od ruky.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

K čemu formulář kategorizace prací slouží?

Vzorový formulář kategorizace prací je vlastně návrhem / oznámením, pro krajskou hygienickou stanici. Je vypracován tak, aby Vám maximálně usnadnil popis prací z hlediska všech skutečností, které jsou pro zařazení prací do kategorií nutné. Formulář kategorizace prací obsahuje užitečné komentáře a např. vzor opatření přijatých k ochraně zdraví zaměstnance(kyně) vykonávající(ho) práci, která je předmětem kategorizace. Dokument je bez problémů akceptován krajskými hygienickými stanicemi v rámci celé ČR. Díky našemu vzoru se můžete soustředit na to, co je podstatné, nezapomenete na nic podstatného a formální úpravy řešit vůbec nemusíte.  

Co to je zařazení prací do kategorií?

Všechny práce musejí být zařazeny do kategorií. To zaměstnavateli ukládá § 37, zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, v účinném znění. Práce se zařazují do čtyř kategorií na základě hodnocení 13-ti rizikových faktorů, jako je např. prach, hluk, vibrace, zátěž teplem / chladem, fyzická námaha, pracovní poloha, chemické látky atd. Kategorie jsou čtyři, přičemž práce kategorie 1 jsou nejméně rizikové a práce kategorie 4 jsou vysoce rizikové. Kategorizaci prací musí mít každý zaměstnavatel. Oznámení se provádí v případě prací zařazených do kategorie 2, návrh potom (žádost), v případě prací rizikových, tedy prací v kategoriích 3 a 4. O tomto musí existovat dokumentace – náš vzorový formulář kategorizace prací je tedy přesně to, co potřebujete. Krajská hygienická stanice navíc může rozhodnout, že práce zařazená do kategorie 2 je prací rizikovou a udělá z ní práci kategorie 2R.  

Co je pro zařazení prací do kategorií potřeba?

Dnes platí, že práce se do kategorií 2, 3 a 4 zařazují na základě výsledků měření rizikových faktorů provedených akreditovanými laboratořemi. Pokud tedy chcete mít práce do kategorií zařazeny správně, odpovědně, musíte nejprve zajistit měření. Výsledky pak není složité interpretovat do oznámení / návrhu a předložit Krajské hygienické stanici. Náš vzorový formulář kategorizace prací za Vás všechnu práci neodvede, ale může vám ji usnadnit a zpříjemnit. Správné zařazení prací do kategorií má velký vliv na celý systém pracovnělékařských služeb.

1 recenze Formulář kategorizace prací (oznámení / žádost)

  1. Jakub (ověřený vlastník)

    Vše v pořádku a úhledně zpracováno.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.