SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 
(Hodnocení: 6)

Vzor záznamu o dohledu lékaře na pracovišti

363  s DPH

Firemní lékař není jen od toho, aby prováděl lékařské prohlídky zaměstnanců. Mezi jeho další povinnosti patří i provádění dohledu na pracovišti zaměstnavatele a nad pracovními činnostmi zaměstnanců. O provedeném dohledu musí lékař vypracovat podrobný záznam o dohledu.

Náš vzor záznamu o dohledu lékaře na pracovišti Vám umožní doklad vytvořit precizně a rychle.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_05c01 Kategorie: , Štítky: , , ,
 

Popis

Pro koho je vzor záznamu o dohledu lékaře na pracovišti určen?

Formulář vzor záznamu o dohledu lékaře na pracovišti využije každý poskytovatel pracovnělékařských služeb. Rovněž ale také každý zaměstnavatel, jehož smluvní lékař si nechce dát tu práci s vytvořením tohoto záznamu. Ze zkušeností odborně způsobilé osoby dobře víme, že převážné procento smluvních lékařů žádá přípravu záznamu o dohledu právě po zaměstnavateli, respektive po vedoucím zaměstnanci nebo odborně způsobilé osobě v bezpečnosti práce (“bezpečákovi”). Lékař připravený dokument jen zkontroluje, případně mírně doplní a autorizuje.  

Co vzor záznamu o dohledu lékaře obsahuje?

Vzorový záznam dohledu lékaře obsahuje kromě základních identifikačních údajů o zaměstnavateli, lékaři, pracovištích a pracích, také předpřipravený záznam a zjištěné skutečnosti pro jednotlivé dohledované oblasti. Tuto část můžete jednoduše upravit na Vaše podmínky a přímo použít. Ušetříte tím spoustu času. Samotný vzorový záznam je vytvořen pomocí soustavy tabulek, obdobně jako např. žádost o lékařskou prohlídku, které jsou nejen přehledné, ale zejména se pohodlně vyplňují.  

Proč využít náš vzor záznamu o dohledu lékaře na pracovišti?

Vzor je připraven odborníky – OZO BOZP ve spolupráci s firemními lékaři. Je velmi univerzální a může ho použít každý zaměstnavatel, bez ohledu na obor své činnosti. Mezi další nesporné výhody, patří zejména:
 1. Soulad s požadavky právních předpisů.
 2. Předvyplněnost jednotlivých polí, což Vám značně usnadní jeho vyplnění.
 3. Tabulková forma pro snadné a rychlé doplnění polí.
Vzor se již osvědčil v praxi a doposud s ním nebyl žádný problém při kontrolách státních orgánů.  

A kdo vlastně musí dohled provádět?

Odpověď je jednoduchá. Každý zaměstnavatel musí mít zajištěného firemního lékaře (písm. a), odst. (2), § 54, zákona č. 373/2011 Sb., úz) a stejně tak každý zaměstnavatel musí zajistit, aby jeho smluvní lékař prováděl pravidelný dohled. Lékařský dohled se provádí 1 x ročně nebo u méně rizikových prací v periodě 1 x 2 roky. Někdy je poměrně velkým oříškem, vytížené lékaře na pracoviště dostat. Plánovat dohled je proto důležité s dostatečným předstihem.

6 recenzí Vzor záznamu o dohledu lékaře na pracovišti

 1. macazz

  Vzorový záznam o dohledu lékaře na pracovištích je velice precizně a dobře zpracován, pro případné kontrolní orgány si myslím, že bude dostačujícím dokladem, pokud bude upraven na konkrétní podmínky. Mě osobně se tento vzor velice líbí.

 2. Gabi

  Více než rok jsme z doktora tento záznam nemohli dostat. Formulář situaci zachránil. Děkuji.

 3. Honzaj

  Po předložení hygieně bez protestů, takže asi ok.

 4. Pavel Richter

  Hygiena tento doklad vyžaduje. Náš lékař jej nebyl schopný dodat. Tento vzor nás zachránil. Vzor je velmi podrobný a mou jen doporučit.

 5. Martys

  Formulář je velmi podrobný a precizně připravený. Značně nám usnadnil práci.

 6. Filip BITOMSKÝ (ověřený vlastník)

  Skvělé, velká pomoc

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.