SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor směrnice pro úklid a malování pracovišť

149  s DPH

Využijte vzor směrnice pro úklid a malování pracovišť.

Splňte snadno legislativní požadavky a získejte kvalitní dokument, připraven na kontrolu hygieny.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_09a03 Kategorie: , Štítky: , , ,
 

Popis

Komu je vzor směrnice pro úklid určen?

Vzor směrnice pro úklid a malování pracovišť využije každý zaměstnavatel, který má stabilní pracoviště. Přitom je zcela irelevantní, zda jde o pracoviště v nájmu či vlastní.

 

Kdo musí směrnici pro úklid mít?

Dle NV. č. 361/2007 Sb., úz se úklid pracovišť provádí dle harmonogramu úklidu. A právě díky našemu vzoru směrnice pro úklid pro Vás bude vypracování takového harmonogramu hračkou. Vzor totiž obsahuje i vzorové lhůty pro provádění úklidu různých typů pracovišť a prostor. Stejně tak je dokumentem stanoven harmonogram pro provádění malování na pracovištích.

Dokument je velmi často vyžadován při kontrole krajskou hygienickou stanicí.

Harmonogramy jsou vytvořeny tak, že je jednoduché si do nich doplnit jednotlivá pracoviště a snadno přiřadit lhůty pro jejich úklid i malování. Vše přehledné, srozumitelné a účelné.

 

Proč pravidelně malovat?

Stará výmalba přímo bezpečnost nemusí ovlivňovat. I když může. Zejména v potravinářském průmyslu je nepřípustné odpadávání kusů malby nebo vznik plísní.

Nová, čistá a příjemná výmalba ale především ovlivňuje psychickou pohodu při práci. A ta je také důležitá. Bohužel v praxi často opomíjená.

Nařízení vlády říká, že malovat je nutno dle plánu údržby objekty. Tyto plány však často nejsou dodavatelem stavby zpracovány nebo historicky již nejsou k nalezení. Je tedy nutno stanovit si vlastní harmonogramy.

Naše vzorová směrnice uvádí i vzorové lhůty pro malování různých typů prostor a pracovišť. Můžete se tedy inspirovat a vytvoření harmonogramu bude skutečně snadné.

 

Co ještě dokument obsahuje?

Kromě harmonogramů jak pro úklid tak i malování pracovišť, dokument obsahuje i několik základních bodů věnujících se obecným požadavkům na provádění úklidových prací, včetně zakázaných činností.

Nezapomínejte, že provádění úklidových prací je velmi rizikovou činností.

Pracovní úrazy při provádění úklidu nejsou žádnou výjimkou. Často nejsou nikterak závažné, přesto mohou ale působit značné komplikace a je nutné dodržovat základní pravidla bezpečnosti.

Přitom často např. používání ochranných rukavic nebo pracovních brýlí pracovníky úklidu není vůbec samozřejmou věcí. Odpovědnost je však stále na Vás – zaměstnavatelích. A neměli byste dopustit

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor směrnice pro úklid a malování pracovišť“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.