Vzor směrnice o školení BOZP zaměstnanců

149.00  s DPH / 123.14  bez DPH

Stáhněte si náš vzor směrnice o školení BOZP zaměstnanců a stanovte tak pro tuto oblast jasná pravidla.

Naplňte díky směrnici požadavky Zákoníku práce.

Katalogové číslo: saw_07 Kategorie: , Štítek:

Kdo vzor směrnice o školení BOZP zaměstnanců využije?

Vzor směrnice o školení BOZP zaměstnanců může využít každý zaměstnavatel. Protože na každého zaměstnavatele se vztahují požadavky Zákoníku práce – tj. stanovit obsah a četnost školení a rovněž způsob ověření znalostí školených zaměstnanců.

 

K čemu vzor směrnice o školení BOZP zaměstnanců slouží?

Vzor směrnice slouží k naplnění požadavků Zákoníku práce, resp. ke stanovení požadavků na prováděná školení o právních a ostatních předpisech k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Zaměstnavatel pomocí této směrnice jasně stanoví požadavky na školení a upřesní tak obecné požadavky Zákoníku práce.

Směrnice je základním dokumentem zaměstnavatele, kterým se stanoví požadavky na provádění školení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, tedy jednoho ze základních pilířů bezpečnosti. Stanovení těchto požadavků může vyžadovat i inspektorát práce při preventivní kontrole.

 

Co vše vzorová směrnice školení BOZP obsahuje?

Směrnice zejména přehledným způsobem vyjmenovává většinu běžně prováděných školení a stanoví požadavky na ně.

To znamená, že uvádí, dle jakého předpisu se školení provádí, komu je školení určeno, kdo školení provádí (školitel), a v jaké periodě je nutné školení opakovat. Směrnice takto popisuje celkem 23 typů školení. Pro vás tedy není nic snadnějšího, než smazat ta školení, která se k vašim pracím neváží a ponechat jen ta nutná.

Naše vzorová směrnice je skutečně poměrně obsáhlá a velmi podrobná. I díky tomu je její využití značně universální a může tak posloužit převážné většině zaměstnavatelů. Výjimkou jsou zejména specifické činnosti, jako např. jaderná energetika, důlní činnost, práce spojené se zbraněmi apod.

Díky směrnici na žádné povinné školení nezapomenete a nebudete se muset trápit hledáním, kdo může školení provádět, jak často je nutno dané školení opakovat apod.

Směrnice dále stanoví požadavky na odpovědnosti za prováděná školení, způsob vedení dokumentace školení BOZP.

Kromě školení o právních a ostatních předpisech k zajištění BOZP se směrnice věnuje i požadavkům na provádění informování zaměstnanců o rizicích, seznámení zaměstnanců s pracovištěm, zácviku zaměstnance na pracovišti, seznámení zaměstnanců s návody k obsluze zařízení a v neposlední řadě mimořádným školením.

Autor

Typ produktu

Formát

Náročnost

Podmínky

K předpisu

Určeno pro

, ,

Počet stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Vzor směrnice o školení BOZP zaměstnanců”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit…

Share This
Scroll to Top