SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor osnovy školení řidičů firemních vozidel

149  s DPH

Řídí vaši zaměstnanci firemní osobní vozidla? Pak určitě nezapomeňte na jejich proškolení. Usnadněte si práci a zvládněte vše sami, interně, bez předražené autoškoly.

Využijte k tomu náš vzor osnovy školení řidičů firemních vozidel.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je vzor osnovy školení řidičů firemních vozidel určen?

Vzor osnovy školení řidičů firemních vozidel je určen všem zaměstnavatelům, jejichž zaměstnanci při práci řídí firemní vozidla a na které se nevztahuje požadavek zdokonalování odborní způsobilosti řidičů. Osnova je tedy určena ke školení řidičů “referentů.”

 

Proč využít náš vzor osnovy školení řidičů firemních vozidel?

Dopravní předpisy jsou pro všechny řidiče stejné. I z toho těží naše vzorová osnova školení. Vy se tak nemusíte trápit při hledání předpisů a jejich vypisování do osnovy a to včetně konkrétních §§ a ustanovení. To vše jsme udělali za Vás. Vy tak máte jedinečnou možnost ušetřit si spoustu času a získat profesionálně připravenou osnovu školení řidičů.

 

Pro jaké řidiče je osnova určena?

Jak již bylo výše naznačeno, naše vzorová osnova školení není primárně určena pro řidiče, na které se vztahuje zákonný požadavek zdokonalování odborné způsobilosti.

Zdokonalování odborné způsobilosti se vztahuje na řidiče vozidel zařazených do skupiny C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D nebo D+E. Školení těchto řidičů musí provádět akreditované středisko. Náš vzor osnovy školení řidičů firemních vozidel tedy použijete zejména pro řidiče osobních vozidel, k jejichž řízení opravňuje řidičské oprávnění skupiny B.

 

Kdo může školení řidičů firemních vozidel provádět?

Školení řidičů firemních vozidel může provádět kdokoliv, koho určí zaměstnavatel. Skutečně na osobu školitele nejsou kladeny právními předpisy žádné požadavky. Školení řidičů “referentů” rozhodně nemusí provádět autoškola, jak si mnoho zaměstnavatelů stále myslí.

Ideální je, pokud se školitel sám v dopravních předpisech orientuje, zná je a dokáže jejich ustanovení školeným zaměstnancům prakticky vysvětlit. Může to být jak odborně způsobilá osoba v bezpečnosti práce, tak i např. vedoucí zaměstnanec nebo dispečer dopravy.

 

Jak provést záznam o školení řidičů?

Nejsnadnější cestou je využít naši připravenou profesionální prezenční listinu. Díky ní budete mít nesporný doklad o tom, že jste školení řádně provedli a že školení  zaměstnanci danému tématu dostatečně porozuměli a pochopili jej. Naše prezenční listina nedává prostor pro pozdější spekulace.

 

Je nutné provádět ověření znalostí školených zaměstnanců?

Ano. Zákoník práce skutečně požaduje, aby znalosti školených zaměstnanců byly ověřeny. K ověření je ideální využít zkušebního testu. Tato forma přezkoušení je velmi efektivní – školení si jednotlivá témata zopakují a záznam odpovědí je snadno prokazatelný. Můžete využít náš vzorový test pro školení řidičů a pro záznam odpovědí vhodně připravený formulář.

 

Jak často je nutné opakovat školení řidičů “referentů”?

Opět neexistuje jednoznačná odpověď. Žádný zákon periodu nestanoví. Záleží tedy na rozhodnutí zaměstnavatele. Často uváděná perioda 1 x ročně skutečně není ze zákona povinná. Podstatné je, aby se k řidičům dostaly všechny významné změny právních předpisů. Tedy v některých případech je nutno provést “doškolení” např. do půl roku od provedeného školení. Vzhledem k četnosti, s jakou se dopravní předpisy novelizují a rovněž vzhledem k rizikovosti dnešního dopravního provozu, je však ona perioda 1 x ročně možná skutečně optimální.

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor osnovy školení řidičů firemních vozidel“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.