SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor pověření obsluhy nářadí se spalovacím motorem

121  s DPH

Svěřujete svým zaměstnancům nářadí se spalovacím motorem? Uvědomte si, jak může být toto nářadí nebezpečné. Svěřte proto jeho obsluhu jen opravdu kvalifikovaným zaměstnancům, jak odborně, tak i zdravotně. Pověření proveďte písemně, tedy prokazatelně. S naším vzorem pověření to pro vás bude hračka.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je vzor pověření obsluhy nářadí se spalovacím motorem určen?

Vzor pověření obsluhy nářadí se spalovacím motorem je určen všem zaměstnavatelům, kteří na svých pracovištích provozují a jejichž zaměstnanci obsluhují nářadí se spalovacím motorem.

Typickým představitelem tohoto nářadí jsou motorové pily, křovinořezy a sekačky. Dále to ale může být nejrůznější stavební nářadí, jako jsou pily, vibrační desky, elektrocentrály, kompresory nebo jakékoliv jiné.

Pověření je určeno zejména odpovědným osobám za bezpečný provoz nářadí se spalovacím motorem, aby mohly prokazatelně pověřit a určit obsluhu konkrétního nářadí.  Písemné pověření je tedy významným krokem v prevenci rizik. Je kladen důraz na to, aby nebyl pověřen takový zaměstnanec, který nemá k činnosti požadovanou zdravotní a odbornou způsobilost.

 

Proč je nutné písemně pověřit odpovědné osoby?

Podle nařízení vlády č. 101/2005 Sb., je podmínkou pro uvedení pracoviště, včetně výrobních a pracovních prostředků, do provozu, stanovení obsahu a způsobu vedení provozní dokumentace a záznamů o vybavení pracoviště a určení osoby odpovědné za jejich vedení.

Dále je také nutné

  • stanovení termínů, lhůt a rozsahu kontrol, zkoušek, revizí, termínů údržby, oprav a rekonstrukce technického vybavení pracoviště, včetně pracovních a výrobních prostředků a zařízení, s ohledem na jejich provedení, doporučení výrobce a způsob používání, požadavky na pracoviště, rizikové faktory způsobující zhoršení technického stavu pracovních a výrobních prostředků a zařízení a v souladu s výsledky předcházejících kontrol, zkoušek či revizí, po dobu provozu a používání pracoviště a
  • dodržování termínů a lhůt pro provádění výše uvedených činností a
  • určení osoby, jejíž povinností je zajistit provádění výše uvedených činností.

Písemné pověření obsluhy nářadí se spalovacím motorem, je tedy povinné ze zákona a inspektoři jej chtějí často při svých kontrolách předkládat. Využijte náš vzor pověření obsluhy nářadí se spalovacím motorem a ušetříte si čas i peníze.

 

Musí být pověření obsluhy písemné?

V zásadě asi ani nemusí. Ale ústní forma pověření se vám bude velmi obtížně prokazovat. Proto je písemná podoba téměř nutností. Ano, bohužel je BOZP z velké části papírovou válkou. Díky našemu vzoru písemného pověření obsluhy nářadí se spalovacím motorem, tuto povinnost ale snadno splníte.

 

Jaké má obsluha nářadí se spalovacím motorem povinnosti?

Obsluha nářadí se spalovacím motorem toto nářadí nejen obsluhuje, ale zejména zajišťuje jeho bezpečný provoz prováděním předepsaných kontrolních úkonů. Obsluha také hlásí každou vzniklou závadu odpovědné osobě, dbá o pořádek a řádný stav nářadí, vede provozí záznamy k nářadí, účastní se kontrol, zkoušek nářadí a plní i některé další úkoly.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor pověření obsluhy nářadí se spalovacím motorem“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.