SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor směrnice BOZP o povinnostech zaměstnanců

242  s DPH

Stanovte svým zaměstnancům jasná pravidla. Řekněte jim, jaké mají v BOZP povinnosti a co si rozhodně nesmí dovolit. Snadno je s těmito opatřeními seznamte a následně je vyžadujte.

Splnění těchto povinností pro vás bude snadné, pokud využijete náš vzor směrnice BOZP o povinnostech zaměstnanců.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_02a03 Kategorie: , Štítky: , ,
 

Popis

Kdo vzor směrnice BOZP o povinnostech zaměstnanců využije?

Vzor směrnice BOZP o povinnostech zaměstnanců využije každý zaměstnavatel, který to s bezpečností a ochranou zdraví při práci myslí alespoň trochu vážně. Díky směrnici totiž svým zaměstnancům jednoznačně stanovíte jejich povinnosti v oblasti BOZP. Není potom nic snadnějšího, než zaměstnance s obsahem směrnice seznámit – tím se pro ně směrnicí stanovená opatření a povinnosti stanou závazné. Dodržování takových opatření pak můžete snadno kontrolovat a zejména, vyžadovat. Nezapomeňte, že toto vám ukládá i Zákoník práce.

Zaměstnanec se již více nebude moci vymlouvat, že o některé své povinnosti nevěděl nebo s ní nebyl seznámen.

 

Co vzor směrnice BOZP obsahuje?

Vzor směrnice BOZP o povinnostech zaměstnanců obsahuje dvě základní kapitoly. Jednou z nich jsou povinnosti zaměstnanců a druhou, velmi důležitou, jsou zakázané jednání a činnosti zaměstnanců.

Směrnice tedy uceleným způsobem vyjmenovává povinnosti zaměstnanců ve vztahu k bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a to nejen ty, plynoucí z právních předpisů. Do směrnice jsou zakomponovány i taková ustanovení, která plynou z letitých zkušeností odborně způsobilé osoby k zajišťování úkolů prevence rizik v oblasti BOZP, zejména potom z řešených pracovních úrazů. Směrnice je navíc na základě průběžně získávaných nových a nových zkušeností, stále aktualizována.

 

K čemu tedy směrnice slouží?

Hlavním cílem směrnice, jak již bylo výše popsáno, je stanovit zaměstnancům jasné povinnosti BOZP a s těmito je seznámit.

Směrnice ale rovněž slouží jako důležitý podklad a pomůcka pro vedoucí zaměstnance. Nejen, co se týče zajišťování bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na jimi řízených pracovištích, kdy si díky směrnici snadno uvědomí povinnosti zaměstnanců, ale také jako podklad pro školení zaměstnanců z BOZP. Školení BOZP se navíc díky směrnici stane průkaznějším, než kdy dříve.

 

Je výčet povinností BOZP kompletní?

Ne, výčet nelze považovat za kompletní přehled všech povinností zaměstnanců. Předpis, který by obsahoval všechny povinnosti, by měl nekonečně mnoho stran.

Náš vzor směrnice BOZP o povinnostech zaměstnanců uvádí ty nejdůležitější povinnosti, které mají obecnou závaznost. Případné další, specifické povinnosti ve vztahu ke konkrétnímu pracovišti, pracovním činnostem, nebo konkrétním používaným strojů, technickým zařízením, přístrojům a nářadí, je nutno do směrnice doplnit.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor směrnice BOZP o povinnostech zaměstnanců“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.