SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor směrnice o povinnostech OZO BOZP

149  s DPH

Zaměstnáváte nebo si najímáte odborně způsobilou osobu v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci nebo požární ochraně? Pak využijte vzor směrnice o povinnostech OZO BOZP i PO.

Nedopusťte, aby vaše odborně způsobilá osoba neplnila to, co plnit má a naopak zbytečně plnila něco, co nemusí.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je vzor směrnice o povinnostech OZO BOZP určen?

Vzor směrnice o povinnostech OZO BOZP je zejména určen všem těm zaměstnavatelům, kteří zaměstnávají osobu odborně způsobilou k zajišťování úkolů prevence rizik v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (ve zkratce OZO BOZP).

Takovou osobu musí mít každý zaměstnavatel, který zaměstnává více než 25 zaměstnanců. V praxi se velmi často stává, že je pracovní smlouva špatně nastavena a neobsahuje vše, co by obsahovat měla. Zákony jsou v tomto velmi nepřesné a OZO BOZP nemá právními předpisy úplně striktně definovány své povinnosti.

Směrnice tedy slouží k tomu, aby pomocí ní zaměstnavatel odborně způsobilé osobě jasně stanovil její povinnosti. Směrnice ale může být využita i v případě obchodního vztahu, tedy tehdy, kdy zaměstnavatel OZO BOZP zajistí jako externí službu.

 

Co vzorová směrnice ještě obsahuje?

Jelikož víme, že funkce OZO BOZP – tedy firemního “bezpečáka” je velmi často kombinovaná i s funkcí odborně způsobilé osoby v požární ochraně nebo technikem požární ochrany, obsahuje naše vzorová směrnice i stanovení povinností pro tyto osoby. U požární ochrany je situace mnohem jednodušší, než v případě bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Odborně způsobilé osoby v požární ochraně totiž mají své povinnosti definované zákonem o požární ochraně a jeho prováděcí vyhláškou. Určitě ale není na škodu, mít je vypsány hezky přehledně, bod po bodu pod sebou.

 

Další možné využití směrnice?

O tom, že zaměstnavatelé a často i personalisté vlastně nevědí, co vše po odborně způsobilé osobě žádat, svědčí množství a teď nebudeme daleko od pravdy, pokud řekneme, že většina, inzerátů s nabídkou práce právě pro OZO, které obsahují to, co by obsahovat neměly a naopak neobsahují to, co by obsahovat měly. Zkrátka jde na těchto inzerátech vidět, že náplň práce OZO nemá úplně pevný rámec a je jen těžko uchopitelná.

Díky našemu vzoru směrnice o povinnostech OZO BOZP Vás však toto již trápit nemusí. Vzor obsahuje ty nejdůležitější povinnosti, které by každá OZO BOZP měla plnit nebo zajišťovat.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor směrnice o povinnostech OZO BOZP“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.