Vzor směrnice o povinnostech OZO BOZP

121.00  s DPH / 100.00  bez DPH

Zaměstnáváte nebo si najímáte odborně způsobilou osobu v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci nebo požární ochraně? Pak využijte vzor směrnice o povinnostech OZO BOZP i PO.

Nedopusťte, aby vaše odborně způsobilá osoba neplnila to, co plnit má a naopak zbytečně plnila něco, co nemusí.

Komu je vzor směrnice o povinnostech OZO BOZP určen?

Vzor směrnice o povinnostech OZO BOZP je zejména určen všem těm zaměstnavatelům, kteří zaměstnávají osobu odborně způsobilou k zajišťování úkolů prevence rizik v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (ve zkratce OZO BOZP).

Takovou osobu musí mít každý zaměstnavatel, který zaměstnává více než 25 zaměstnanců. V praxi se velmi často stává, že je pracovní smlouva špatně nastavena a neobsahuje vše, co by obsahovat měla. Zákony jsou v tomto velmi nepřesné a OZO BOZP nemá právními předpisy úplně striktně definovány své povinnosti.

Směrnice tedy slouží k tomu, aby pomocí ní zaměstnavatel odborně způsobilé osobě jasně stanovil její povinnosti. Směrnice ale může být využita i v případě obchodního vztahu, tedy tehdy, kdy zaměstnavatel OZO BOZP zajistí jako externí službu.

 

Co vzorová směrnice ještě obsahuje?

Jelikož víme, že funkce OZO BOZP – tedy firemního “bezpečáka” je velmi často kombinovaná i s funkcí odborně způsobilé osoby v požární ochraně nebo technikem požární ochrany, obsahuje naše vzorová směrnice i stanovení povinností pro tyto osoby. U požární ochrany je situace mnohem jednodušší, než v případě bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Odborně způsobilé osoby v požární ochraně totiž mají své povinnosti definované zákonem o požární ochraně a jeho prováděcí vyhláškou. Určitě ale není na škodu, mít je vypsány hezky přehledně, bod po bodu pod sebou.

 

Další možné využití směrnice?

O tom, že zaměstnavatelé a často i personalisté vlastně nevědí, co vše po odborně způsobilé osobě žádat, svědčí množství a teď nebudeme daleko od pravdy, pokud řekneme, že většina, inzerátů s nabídkou práce právě pro OZO, které obsahují to, co by obsahovat neměly a naopak neobsahují to, co by obsahovat měly. Zkrátka jde na těchto inzerátech vidět, že náplň práce OZO nemá úplně pevný rámec a je jen těžko uchopitelná.

Díky našemu vzoru směrnice o povinnostech OZO BOZP Vás však toto již trápit nemusí. Vzor obsahuje ty nejdůležitější povinnosti, které by každá OZO BOZP měla plnit nebo zajišťovat.

Autor

Typ produktu

Formát

Náročnost

Podmínky

K předpisu

,

Určeno pro

, , , ,

Počet stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Vzor směrnice o povinnostech OZO BOZP”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Informace o obchodníkovi

  • Název obchodu: SAW
  • Vendor: Vít Hofman
  • Address:
  • 5.00 5.00 rating from 35 reviews
Share This
Scroll to Top