SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzorový příkaz ke svařování (povolení svařování)

149  s DPH

Zabýváte se svařováním? Pak určitě nezapomínejte na stanovení zvláštních požárně bezpečnostních opatření.

Využijte k tomu náš vzorový příkaz ke svařování.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je vzorový příkaz ke svařování (povolení svařování) určen?

Vzorový příkaz ke svařování (povolení svařování) ke stažení, využije každý zaměstnavatel, jehož zaměstnanci provádějí svářecí práce. Příkazem ke svařování se písemně prokazuje splnění zvláštních, požárně bezpečnostních opatření.

Svařováním vyžadujícím zvláštní požárně bezpečnostní opatření se rozumí takové svařování, které probíhá v prostoru s nebezpečím požáru nebo výbuchu s následným požárem, včetně přilehlých prostor.

Pokud tedy Vaši svářeči nesvařují ve schválené a kolaudované svařovně, je dost pravděpodobné, že takové svařování bude stanovení opatření potřebovat.

 

Co vše vzorový příkaz ke svařování (povolení svařování) obsahuje?

Náš vzorový příkaz ke svařování (povolení svařování), na rozdíl od většiny volně dostupných vzorů na internetu, plně odpovídá požadavkům právních předpisů a obsahuje vše, co tyto předpisy požadují.

I proto je poměrně obsáhlý. Není se však čeho obávat. Vyplnění příkazu bod za bodem není ničím komplikovaným. Formulář je navíc velmi efektivně vytvořen, tabulkovou formou, s vhodným grafickým rozvržením, což jeho řádnému a rychlému vyplnění jen pomůže.

 

Co to jsou zvláštní požárně bezpečnostní opatření?

Zvláštními požárně bezpečnostními opatřeními jsou technická a organizační opatření k zajištění požární bezpečnosti před zahájením, v průběhu a po ukončení svařování s ohledem na konkrétní druh nebezpečí, umístění svářečského pracoviště, požárně bezpečnostního zajištění stavby, systému zabezpečování požární ochrany nejen na svářečském pracovišti, ale i v přilehlých prostorech.

Mezi zvláštní požárně bezpečnostní opatření, která je nutno uvést v příkaze, patří např.:

 1. jmenovité určení svářečů;
 2. specifikace požárně bezpečnostních opatření;
 3. určení druhu a počtu hasebních prostředků;
 4. stanovení osob požárního dohledu;
 5. jméno osoby, které se ohlásí ukončení svařování.

 

Kdo může vzorový příkaz ke svařování (povolení svařování) vydat?

Osoba, která je oprávněna vydat příkaz ke svařování, není právními předpisy určena. Zpravidla tak jde o vedoucího zaměstnance, odpovědného za provádění prací.

 

Vzorový příkaz platí jen pro svařování?

Ne. Náš vzorový příkaz lze využít k provádění jakýchkoliv požárně nebezpečných prací. Tedy prací, při nichž se vyskytuje otevřený oheň nebo jiné zdroje zapálení, jako jsou např. mechanické či elektrické jiskry, elektrický oblouk apod.

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzorový příkaz ke svařování (povolení svařování)“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

1 Dotazy

 1. 13.12.2020

  Dobrý den , mám otázku. Obsahuje Váš vzorový příkaz ke svařování i kolonky dohledu při svařování a následně to samé i po svařování ? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  ano, příkaz obsahuje kolonky pro dohled jak v průběhu, tak i při přerušení a po ukončení svařování nebo obecně provádění požárně nebezpečných prací.

  S pozdravem, 

  Vít Hofman