SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Formulář pro předání záznamu o úraze

149  s DPH

Splňte svou zákonnou povinnost snadno a prokazatelně.

Využijte náš profesionálně připravený formulář pro předání záznamu o úraze a vyhněte se komplikacím.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_14c03 Kategorie: , Štítek:
 

Popis

Komu je formulář pro předání záznamu o úraze určen?

Formulář pro předání záznamu o úraze je určen všem těm zaměstnavatelům, jejichž zaměstnanci se stal pracovní úraz, kdy pracovní neschopnost překročila 3 kalendářní dny.

U těchto úrazů vzniká povinnost zaměstnavatele, sepsat záznam o úrazu. Záznam o úrazu je nutno zaslat na stanovené instituce (zpravidla Oblastní inspektorát práce, pojišťovna zaměstnavatele a pojišťovna úrazem postiženého zaměstnance), ale a na to se dost často zapomíná, je povinností zaměstnavatele tento vyhotovený záznam o úrazu také předat úrazem postiženému zaměstnanci. V případě smrtelných úrazů potom pozůstalým.

Může se stát a není to úplně výjimečný stav, že v případě úrazu dojde k určitému rozporu mezi úrazem postiženým zaměstnancem a zaměstnavatelem. Zaměstnanci se např. nelíbí výše odškodnění, resp. výše krácení odškodnění. Může dojít i na soudní spor. Zaměstnanec pak může celou věc jen zhoršit tvrzením, že od zaměstnavatele záznam o úrazu vůbec neobdržel. Je pak čistě na zaměstnavateli, aby tuto svou povinnost prokázal.

A právě k pohodlnému a jednoznačnému prokázání povinnosti zaměstnavatele slouží náš vzorový formulář pro předání záznamu o úraze.

 

Co vše formulář pro předání záznamu o úraze obsahuje?

Formulář obsahuje základní identifikační údaje zaměstnance, úrazu a co je podstatné, tak i vhodně formulované prohlášení úrazem postiženého zaměstnance o převzetí záznamu o úrazu. Po podpisu se tak nemůže zaměstnanec již nijak vymlouvat.

 

A co záznam o úrazu – hlášení změn?

Pokud na stanovené instituce odešlete záznam o úrazu a následně dojde ke změnám v něm uvedeným, je potřeba vyhotovit další záznam, tzv. záznam o úrazu – hlášení změn. Takovou změnou je nejčastěji doplnění informace o dni ukončení pracovní neschopnosti. I tento formulář máte povinnost předat úrazem postiženému zaměstnanci.

Náš vzorový formulář pro předání záznamu o úraze samozřejmě obsahuje i část, kde můžete snadno evidovat i předání záznamu o úrazu – hlášení změn. Kompletní předání všech dokladů zaměstnanci tak máte přehledně, prokazatelně, na jednom listu.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Formulář pro předání záznamu o úraze“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.