SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 
(Hodnocení: 7)

Vzorová žádost o lékařskou prohlídku a lékařský posudek

242  s DPH

AKTUALIZACE S OHLEDEM NA NOVELU VYHLÁŠKY 79/2013 Sb., 2023!

Dříve na prohlídku stačil jednoduchý formulář. To po novelizaci právních předpisů již zdaleka neplatí! Zaměstnanec musíte na lékařskou prohlídku vyslat s podrobnou žádostí a o lékařské prohlídce musí být vypracován důkladný lékařský posudek. Oba dokumenty jsou dnes velmi sofistikované a musejí obsahovat přesně stanovené náležitosti a formulace prohlášení.

Ušetřete si čas i starosti. Eliminujte riziko použití nesprávně vytvořených dokumentů. Využijte naše vzorové formuláře.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_05b1.2 Kategorie: , Štítky: , , ,
 

Popis

Pro koho je vzorová žádost o lékařskou prohlídku určena?

Dle současně platné právní úpravy se musí každý zaměstnanec podrobit pracovnělékařské prohlídce. Zaměstnavatel musí zaměstnanci tuto prohlídku zajistit a k lékaři jej odeslat s vyplněnou žádostí o lékařskou prohlídku. Vzorová žádost o lékařskou prohlídku se tedy bude hodit každému zaměstnavateli.  

Co vzorová žádost lékařské prohlídky obsahuje?

Vzorová žádost odpovídá co do obsahu požadavkům vyhlášky o pracovnělékařských službách, ale také vyhlášky o zdravotnické dokumentaci. Vzorový formulář obsahuje formou přehledných tabulek všechna povinná pole, stanovená právními předpisy a umožňuje tak snadné doplnění potřebných údajů. Zaměstnavatel v žádosti, kromě základní identifikace zaměstnance / uchazeče o zaměstnání, zejména podrobně popíše práci, kterou bude zaměstnanec vykonávat a její rizikovost.  

A k čemu je vzor lékařského posudku?

Lékařský posudek je dokument, který vyhotovuje lékař po ukončení lékařské prohlídky. Lékaři však ve většině případů požadují, aby jim zaměstnavatel dodal předpřipravený formulář lékařského posudku. A to je důvodem, proč jsme naši žádost doplnili i o vzor lékařského posudku. Ideální pak je, oba dokumenty tisknout na jeden list oboustranně.  

Proč využít vzorové formuláře BOZPkestazeni?

Důvodů, proč k provedení pracovnělékařských prohlídek Vašich zaměstnanců využít náš vzorový formulář žádosti o lékařskou prohlídku a vzor lékařského posudku, je hned několik:

 1. Nemusíte ztrácet čas jejich přípravou.
 2. Nemusíte pátrat v právních předpisech a hledat povinné náležitosti formulářů.
 3. Budete mít jistotu, že formuláře obsahují vše, co mají.
 4. Získáte moderní, graficky vhodně sestavené formuláře, což usnadňuje jejich vyplňování.
 5. Nejen lékař, ale i kontrolní orgány ocení, že využíváte precizně připravené formuláře.

 

Na internetu je ke stažení spousta formulářů zdarma…

Ano. Jak vzor žádosti o lékařskou prohlídku, tak i vzor lékařského posudku, naleznete na internetu ke stažení zdarma. Ale… Vše má své pro a proti!

Uvědomte si, prosím, že povinnost zaměstnavatele, nepřipustit k práci zaměstnance, který k ní není zdravotně způsobilý (písm. a), odst. (1), § 103, zákona č. 262/2006 Sb., úz), je jednou z nejdůležitějších v bezpečnosti práce. Ohledně lékařských prohlídek je potřeba mít vše zcela v pořádku. Jak věcně správně, tak i formálně. A zde je kámen úrazu formulářů ke ke stažení zdarma. Prověřili jsme jich spoustu a většina neodpovídá požadavkům právních předpisů, neobsahují všechna povinná pole, nejsou aktuální, obsahují formální chyby a často jsou připraveny tak amatérsky, že jejich vyplňování je poměrně dřina. U většiny z nich navíc ani nedohledáte jejich autora, což na důvěryhodnosti také zrovna nepřidává.  

Pracovnělékařské prohlídky zaměstnanců

Provádění pracovnělékařských prohlídek zaměstnanců, patří skutečně mezi velmi významné povinnosti každého zaměstnavatele. Při každém vážnějším pracovním úraze, je jedním z prvních bodů, který inspektoráty šetří, právě ověření zdravotní způsobilosti k dané práci.

Abyste obstáli nejen před inspektorátem, ale i před protistranou u soudu, je nanejvýše důležité, používat správné formuláře a řádně je vyplňovat.

Naše vzorová žádost o lékařskou prohlídku a vzor lékařského posudku, Vám toto nejen umožní, ale také usnadní. Nezapomeňte také na to, že pracovnělékařské prohlídky se musejí pravidelně opakovat. Více o periodách můžete zjistit v našem blogu.  

7 recenzí Vzorová žádost o lékařskou prohlídku a lékařský posudek

 1. Leňula

  Používala jsem vzor formuláře, který byl ke stažení zdarma. Na webu **CENZOROVÁNO ADMINISTRÁTOREM** Inspekce práce nám jej napadla, že je celý špatně! Tento vzor mně schválili. Takže musím doporučit.

 2. Ema

  Děkuji.

 3. Petr

  Děkuji za formulář.

 4. Klára Fojtů

  Paní z hygieny nám tento vzor doporučila. Je až zbytečně podrobný, ale zákon je zákon. Účel splnil.

 5. Milan K.

  Kontrola hygieny u našeho starého formuláře zjistila závažné nedostatky. Tento formulář přesně odpovídá požadavkům.

 6. Jaroslav Kulhanek

  Velmi profesionálně připravený formulář. S oblibou používáme. Ani lékař, ani hygiena neměli s formulářem sebemenší problém. Děkuji.

 7. Michaela K. (ověřený vlastník)

  S komentářem, podrobné, spokojenost

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.