SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Formulář pro povolení k užití vozidla

149  s DPH

Vysíláte svého zaměstnance – řidiče do zahraničí? Tak pokud nechcete, aby tam nějakou dobu strávil v chládku, poskytněte mu raději formulář pro povolení k užití vozidla.

Policie v zahraničí může po Vašem řidiči chtít prokázat, že vozidlo není kradené. Pokud to neprokáže povolením, ověření legálnosti použití může nějakou dobu trvat. Do té doby bude jak vozidlo, tak dost možná i sám řidič zadržen policií.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je vzorový formulář pro povolení k užití vozidla určen?

Vzorový formulář pro povolení k užití vozidla je určen všem zaměstnavatelům, kteří zaměstnávají řidiče firemních vozidel a tyto vysílají na zahraniční pracovní cesty. Ideální ale je, pokud má formulář k dispozici každý řidič firemního vozidla a to i při jízdě v Česku.

 

K čemu formulář pro povolení k užití vozidla slouží?

Formulář slouží řidiči k prokázání legálnosti použití firemního vozidla. Policie si tak snadno může ověřit, že řidič vozidlo neodcizil, ale bylo mu konkrétní firmou svěřeno k užití. Zejména např. v Rakousku, může policie řidiče, který neprokáže legální užití vozidla, zadržet. Zadržení může trvat od několika hodin až po několik dnů. Vše záleží na tom, jak rychle se dokáže rakouská policie spojit s firmou řidiče nebo českou policií a ověřit, že vozidlo není hlášeno jako kradené nebo že je řidič skutečně zaměstnancem dané společnosti.

Každopádně cestovat bez tohoto formuláře může znamenat jen komplikace a přitom jeho vyplnění je tak snadné a rychlé.

Ve formuláři navíc přímo uvádíte dobu platnosti – poskytnutí vozidla. Můžete ji tedy omezit jen na konkrétní termín služební cesty a nemusíte se tak bát, že by řidič vozidlo skutečně odcizil.

 

Musí být formulář i v cizím jazyce?

Není to zcela nezbytné, ale opět je to více než vhodné. Pokud budete mít povolení pouze v češtině, zahraniční policie může nejprve hledat překladatele a to může opět trvat. Nemusíte se ale obávat. Pokud využijete náš vzorový formulář pro povolení k užití vozidla zjistíte, že všechny texty v něm jsou přeloženy i do angličtiny. Angličtina je zcela dostačující ve všech zemích EU (resp. Schengenského prostoru).

 

Zvládnu formulář vyplnit?

Ano. Vyplnění formuláře je snadné a intuitivní. Potřebujete k tomu jen údaje o řidiči (řidičské oprávnění) a vozidle (ideálně technický průkaz). Pokud máte potřebné doklady k dispozici, vyplnění zabere do pěti minut, ale může ušetřit drahocenné hodiny, možná i dny nejistoty a stresu a zpožděných zakázek.

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Formulář pro povolení k užití vozidla“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.