SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Pověření řidičů firemních vozidel

121  s DPH

Řízení vozidel statisticky patří mezi nejrizikovější práce, které vaši zaměstnanci mohou vykonávat.

Nepodceňujte proto v této oblasti nic.

Využijte našeho vzoru pověření řidičů firemních vozidel a splňte své povinnosti BOZP snadno, efektivně a vyhněte se zbytečným komplikacím a problémům.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_02c10.1 Kategorie: , Štítky: , , ,
 

Popis

Komu je vzor pověření řidičů firemních vozidel určen?

Náš vzor pověření řidičů firemních vozidel je určen všem zaměstnavatelům, jejichž zaměstnanci při své pracovní činnosti řídí firemní vozidla. Není přitom rozhodující, zda se jedná o vozidla osobní a tzv. řidiče referenty, nebo o vozidla nákladní a tzv. řidiče profesionály.

Vzor pověření řidičů firemních vozidel využije zejména osoba odpovědná za bezpečný provoz firemních vozidel, která je určena zaměstnavatelem, aby mohla určit své podřízené zaměstnance k jejich řízení.

 

Proč je nutné písemně pověřit odpovědné osoby?

Písemné pověření řidičů firemních vozidel je zejména důležitým krokem prevence rizik, prováděné dle požadavků Zákoníku práce.

Podle nařízení vlády č. 101/2005 Sb., je podmínkou pro uvedení pracoviště, včetně výrobních a pracovních prostředků, do provozu, stanovení obsahu a způsobu vedení provozní dokumentace a záznamů o vybavení pracoviště a určení osoby odpovědné za jejich vedení.

Dále je také nutné

  • stanovení termínů, lhůt a rozsahu kontrol, zkoušek, revizí, termínů údržby, oprav a rekonstrukce technického vybavení pracoviště, včetně pracovních a výrobních prostředků a zařízení, s ohledem na jejich provedení, doporučení výrobce a způsob používání, požadavky na pracoviště, rizikové faktory způsobující zhoršení technického stavu pracovních a výrobních prostředků a zařízení a v souladu s výsledky předcházejících kontrol, zkoušek či revizí, po dobu provozu a používání pracoviště a
  • dodržování termínů a lhůt pro provádění výše uvedených činností a
  • určení osoby, jejíž povinností je zajistit provádění výše uvedených činností.

Písemné pověření řidičů firemních vozidel , je tedy povinné ze zákona a inspektoři jej chtějí často při svých kontrolách předkládat. Využijte náš vzor písemného pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků a ušetříte si čas i peníze.

 

Musí být pověření řidičů firemních vozidel písemné?

V zásadě asi ani nemusí. Ale ústní forma pověření se vám bude velmi obtížně prokazovat. Proto je písemná podoba téměř nutností. Ano, bohužel je BOZP z velké části papírovou válkou. Díky našemu vzoru písemného pověření řidičů firemních vozidel, tuto povinnost ale snadno splníte.

 

Jaké mají řidiči vozidel povinnosti?

Řidiči firemních vozidel musí při své činnosti zejména respektovat požadavky výrobce daných vozidel, uvedené v návodu výrobce. Kromě návodů, se dále musí řídit zásadami stanovenými v místním provozním bezpečnostním předpise, věnujícímu se bezpečnému provozu firemních vozidel, jehož zpracování je povinné dle NV. č. 168/2002 Sb., úz a také pokyny odpovědné osoby.

V neposlední řadě je povinností obsluhy, vést provozní deník vozíku.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Pověření řidičů firemních vozidel“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.