Vzor pověření zdravotníků (první pomoc)

121  s DPH

Využijte náš vzor pověření zdravotníků – tedy zaměstnanců určených zaměstnavatelem k poskytování první pomoc a splňte tak snadno svou zákonnou povinnost.

Zajištění poskytnutí předlékařské první pomoci je tím posledním opatřením, které můžete v bezpečnosti udělat. Nepodceňujte jej!

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je vzor pověření zdravotníků určen?

Vzor pověření zdravotníků je určen všem zaměstnavatelům, kteří to s plněním úkolů prevence rizik myslí skutečně vážně. Respektive tedy těm, kterým neunikla povinnost uložená zaměstnavateli odst. (6), § 102, zákona č. 262/2006 Sb., Zákoníkem práce v účinném znění. Zákoník práce požaduje, aby každý zaměstnavatel zajistil a určil podle druhu činnosti a velikosti pracoviště potřebný počet zaměstnanců, kteří organizují poskytnutí první pomoci, zajišťují přivolání zejména poskytovatele zdravotnické záchranné služby, Hasičského záchranného sboru České republiky a Policie České republiky a organizují evakuaci zaměstnanců.

Abyste byli schopni splnění povinnosti doložit, nepostačí ústní určení, ale je nutno zaměstnance určit písemně. Za využití našeho vzoru pověření zdravotníků, to nebude nic složitého.

 

Koho do funkce zdravotníka pověřit?

Požadavky nejsou žádným právním předpisem blíže upraveny, záleží tedy na rozhodnutí zaměstnavatele.

Zdravotník by však měl splňovat následující předpoklady:

  1. měl by být k činnosti zdravotně způsobilý (včetně dobré fyzické kondice);
  2. měl by byt k činnosti odborně způsobilý (proškolen k poskytování první pomoci, proškolen v bezpečnosti práce a požární ochraně);
  3. neměl by mít psychický blok (např. nevolnost při pohledu na krev apod.);
  4. nemělo by se jednat o zaměstnance, který má sklony ke zmatkování a nemá přirozenou autoritu;
  5. měl by mít dobrý přehled o pracovišti, umístění prostředků první pomoci na něm a osobách na něm.

Jak vidíte, požadavky na ideálního zaměstnance nejsou úplně malé. Výběru těch správných zaměstnanců je proto potřeba věnovat náležitou péči a pozornost a celou věc i se samotnými zaměstnanci konzultovat a vyslechnout si jejich názor.

 

Kolik zdravotníků je potřeba určit?

Ani na tuto otázku neexistuje universální odpověď. Vše záleží zejména na rizikovosti pracoviště, činností a na počtu zaměstnanců na pracovišti.

V případě kanceláře o třech zaměstnancích bude nutný počet zcela jiný, než v hale kovovýroby, kde pracuje současně 80 zaměstnanců.

Při stanovení počtu zdravotníků však myslete na to, že jeden zachránce nemusí stačit. Ideální tedy je, pokud budou zachránci dva a mohou se vzájemně doplňovat. Pokud ale určíte pouze dva zdravotníky, je velké riziko, že jeden z nich nebo dokonce oba, mohou onemocnět nebo být i z jiných důvodů (např. dovolená), mimo pracoviště. Proto se doporučuje počet alespoň zdvojnásobit. Také nezapomeňte na rozdělení směn.

Určitě je lepší mít zdravotníků více, než méně.

 

 

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor pověření zdravotníků (první pomoc)“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.