SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor bezpečnostního předpisu pro motorové pily

149  s DPH

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je vzor bezpečnostního předpisu pro motorové pily určen?

Vzor bezpečnostního předpisu pro motorové pily je určen všem zaměstnavatelům, jejichž zaměstnanci při práci používají přenosné řetězové motorové pily.

Přenosnou řetězovou pilou se rozumí přenosné nářadí s motorem, jehož řezným nástrojem je nekonečný pilový řetěz vedený ve vodicí liště, obsluhované jedním zaměstnancem.

Není přitom vůbec podstatné, jak často a za jakým účelem je řetězová pila používána. V praxi tak může jít o zaměstnance na stavbách, tesaře, zaměstnance pracující v lese, dobrovolné hasiče, ale dále také truhláře nebo údržbáře areálu apod.

 

Proč využít vzorový předpis pro křovinořezy?

Vzor bezpečnostního předpisu pro motorové pily obsahuje vše podstatné a potřebné. Zaměstnavatel, resp. vedoucí zaměstnanci se tak nemusí trápit při vymýšlení vymýšlením opatření a postupů pro práce s motorovou pilou. Dle potřeby a konkrétních podmínek práce a pracovišť není žádným problémem ze vzorového předpisu cokoli odmazat. Problém není ani do něj naopak dopsat jakékoliv vaše místní zvyklosti.

Dle pokynů nařízení vlády navíc místní provozní bezpečnostní předpis potřebujete a využití našeho vzoru vám ušetří spoustu času jinak věnovanému jeho přípravě.

Rozhodně nepodceňujte situaci a práci s motorovými pilami. Úrazy nejen, že nejsou žádnou výjimkou, ale často jsou velmi drastické a vážné. Rychle se otáčející pilový řetěz může už během prvních okamžiků kontaktu např. s nohou pracovníka způsobit hluboké a vážné zranění.

 

Co vše vzor bezpečnostního předpisu pro motorové pily obsahuje?

Samozřejmostí je vymezení základních pojmů. Dále místní provozní bezpečnostní předpis pro pro motorové pily obsahuje vymezení základních požadavků na osoby zúčastněné na jejich provoze. Součástí jsou i požadavky na zdravotní a odbornou způsobilost obsluhy. Dále pak stanovení požadavků na osobní ochranné pracovní prostředky, a konečně také základní bezpečnostní zásady při obsluze pil a to jak před započetím práce, při práci, tak i po ukončení práce. Poslední důležitou kapitolou je stanovení požadavků na vedení evidence o provozu motorové pily.

Pokud již pilu provozujete, nezapomínejte, že je u ní nutno provádět roční kontroly provozuschopnosti. K tomu se vám skvěle může hodit vzorový formulář pro kontrolu zařízení.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor bezpečnostního předpisu pro motorové pily“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.