Checklist pro kontrolu zařízení, dle NV. č. 378/2001 Sb.

249.00  s DPH / 205.79  bez DPH

Provozujete li stroje, technická zařízení, přístroje nebo nářadí, musíte na nich provádět roční kontroly provozuschopnosti.

Využijte vzorový checklist pro kontrolu zařízení a usnadněte si práci.

Katalogové číslo: saw_13e01.1.2 Kategorie: , Štítky: , , ,

Komu je checklist pro kontrolu zařízení určen?

Checklist pro kontrolu zařízení využije bezpochyby každý zaměstnavatel. Lze si jen těžko představit, že by v dnešní době bylo možné provozovat podnikatelskou činnost bez zařízení.

Zařízeními ve smyslu nařízení vlády č. 378/2001 Sb., jsou:

  • stroje,
  • technická zařízení,
  • přístroje a
  • nářadí.

Tedy každý zaměstnavatel, který provozuje zařízení, na nich musí provádět kontrolu a tedy každý takový může využít vzorový checklist pro kontrolu zařízení od SAW.

 

Co checklist obsahuje?

Checklist pro kontrolu zařízení, dle NV. č. 378/2001 Sb., obsahuje kontrolní otázky, na které existuje jednoznačná odpověď a je možno každou otázku označit jako splněno, nesplněno, případně, že se na dané zařízení nevztahuje. Otázky jsou voleny tak, aby Vás provedly všemi požadavky nařízení vlády a vy jste tak byli schopni vaše zařízení posoudit, zda těmto požadavkům vyhovuje.

Kromě otázek týkajících se základních požadavků dle nařízení vlády, checklist obsahuje i další otázky, vztahující se k bezpečnosti. Kontrola zařízení pomocí tohoto chceklistu je tedy velmi důkladná a komplexní.

Díky checklistu se snadno zorientujete v problematice a nevynecháte nic podstatného.

 

Kdo může kontrolu zařízení provádět?

Nařízení vlády přímo nestanoví požadavky na osobu, která kontrolu zařízení provádí. Je tedy na rozhodnutí zaměstnavatele, koho takovou kontrolou pověří. Nemusí to být nutně externí pracovník. Efektivním řešením může být pověřit firemního údržbáře.

Nutno podotknout, že tato kontrola zařízení nenahrazuje povinné revize zařízení a naopak, že revize zařízení nenahrazují kontrolu zařízení. Někteří provozovatelé se dopouštějí chyby tím, že se mylně domnívají, že postačí na strojích provádět např. 1 x 2 roky elektro revize. Toto je však v přímém rozporu s požadavky nařízení vlády č. 378/2001 Sb.

 

Jak často je nutné kontroly zařízení provádět?

Dle nařízení vlády je nutno kontroly zařízení provádět nejméně 1 x ročně, pokud např. z návodu k obsluze zařízení nebo místního provozního bezpečnostního předpisu nevyplývají lhůty kratší.

Delší lhůty nejsou možné. Nutno však konstatovat, že s ohledem na náročnost a rizikovost provozu, může být vhodné, roční lhůty přiměřeně zkrátit.

Autor

Formát

Náročnost

Podmínky

K předpisu

Určeno pro

Počet stran

Typ produktu

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Checklist pro kontrolu zařízení, dle NV. č. 378/2001 Sb.”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Informace o obchodníkovi

  • Název obchodu: SAW
  • Vendor: Vít Hofman
  • Address:
  • 5.00 5.00 rating from 35 reviews

Mohlo by se Vám líbit…

Share This
Scroll to Top