SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor pověření vazačů břemen

121  s DPH

Provozujete na svých pracovištích zdvihací zařízení včetně jeřábů, pro něž je nutno vázat břemena? Rozhodně ve vztahu k této mimořádně nebezpečné a rizikové práci nic nepodceňujte.

Využijte náš vzor pověření vazačů břemen a splňte své povinnosti snadno a efektivně.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je vzor pověření vazačů břemen určen?

Vzor pověření vazačů břemen je určen všem zaměstnavatelům, kteří na svých pracovištích provozují zdvihací zařízení, jejichž břemena je nutno vázat vázacími prostředky.

Břemenem může být cokoliv, co je nutno zdvihnout a často také přemístit. Vázacích prostředků existuje také celá řada. Nejčastějšími jsou ocelová nebo textilní lana.

Pověření je určeno zejména odpovědným osobám za bezpečný provoz zdvihacích zařízení, ať už jeřábů nebo i jiných, aby mohly prokazatelně pověřit a určit vazače břemen.  Písemné pověření je tedy významným krokem v prevenci rizik. Je kladen důraz na to, aby nebyl pověřen takový zaměstnanec, který nemá k činnosti požadovanou zdravotní a odbornou způsobilost.

 

Proč je nutné písemně pověřit odpovědné osoby?

Podle nařízení vlády č. 101/2005 Sb., je podmínkou pro uvedení pracoviště, včetně výrobních a pracovních prostředků, do provozu, stanovení obsahu a způsobu vedení provozní dokumentace a záznamů o vybavení pracoviště a určení osoby odpovědné za jejich vedení.

Dále je také nutné

  • stanovení termínů, lhůt a rozsahu kontrol, zkoušek, revizí, termínů údržby, oprav a rekonstrukce technického vybavení pracoviště, včetně pracovních a výrobních prostředků a zařízení, s ohledem na jejich provedení, doporučení výrobce a způsob používání, požadavky na pracoviště, rizikové faktory způsobující zhoršení technického stavu pracovních a výrobních prostředků a zařízení a v souladu s výsledky předcházejících kontrol, zkoušek či revizí, po dobu provozu a používání pracoviště a
  • dodržování termínů a lhůt pro provádění výše uvedených činností a
  • určení osoby, jejíž povinností je zajistit provádění výše uvedených činností.

O vazačích břemen také mluví jedna z hlavních oborových norem, ČSN ISO 12 480-1.

Písemné pověření vazačů břemen, je tedy povinné ze zákona a inspektoři jej chtějí často při svých kontrolách předkládat. Využijte náš vzor pověření vazačů břemen a ušetříte si čas i peníze.

 

Musí být pověření vazačů břemen písemné?

V zásadě asi ani nemusí. Ale ústní forma pověření se vám bude velmi obtížně prokazovat. Proto je písemná podoba téměř nutností. Ano, bohužel je BOZP z velké části papírovou válkou. Díky našemu vzoru písemného pověření vazačů břemen, tuto povinnost ale snadno splníte.

 

Jaké mají vazači břemen povinnosti?

Vazači břemen zejména zajišťují správné a bezpečné uvázání břemene. Při své činnosti komunikují s jeřábníkem nebo obsluhou jiných zdvihacích zařízení. Vzájemně si signalizují, pokud tuto úlohu nezastává přímo signalista. Vazači také dbají o řádný stav vázacích prostředků a tyto před použitím řádně kontrolují.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor pověření vazačů břemen“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.