SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor povolení pro obsluhu elektrických zařízení

121  s DPH

Poslední aktualizace dokumentu: 27. 07. 2022
(Pozn.: aktualizace ve vztahu k nové právní úpravě).

Pokud na vašem pracovišti působí zaměstnanci jiného zaměstnavatele, kteří provádějí dodavatelské práce, pak může nastat situace, kdy budou chtít zapůjčit některé z vašich elektrických zařízení. Pro takové situace je lepší být připraven, než rizika zbytečně podcenit.

Využijte náš vzor povolení pro obsluhu elektrických zařízení ke stažení a nic Vás nemůže překvapit.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je vzor povolení pro obsluhu elektrických zařízení

Vzor povolení pro obsluhu elektrických zařízení je určen všem odpovědným zaměstnavatelům, kteří chtějí obsluhu svých elektrických zařízení povolit třetím osobám, tedy zejména externím zaměstnancům.

Říkáte si, že je to zbytečné?  Představte si však situaci, kdy např. externí firma u vás provádí stavební práce, opravy, rekonstrukce apod. A co když např. potřebují půjčit vrtačku, protože ta jejich se jim bohužel rozbila? Půjčíte jim ji jen tak? Nebo jim ji nepůjčíte vůbec, čímž může dojít k prodlení při dodávce prací? A nebo jim ji půjčíte odpovědně, díky vzoru povolení? Záleží jen na Vás. Rozhodně ale nezapomínejte, že dle Zákoníku práce za bezpečnosti a ochranu zdraví při práci na vašich pracovištích odpovídáte vy.

Povolení však nemusí být jen vůči jednomu konkrétnímu elektrickému zařízení, ale rovněž vůči celé skupině nebo všem zařízením.

Elektrická zařízení navíc patří mezi tzv. vyhrazená technická zařízení, která představují zvýšenou míru ohrožení lidských životů a zdraví. Proto je potřeba dbát při jejich používání zvýšené obezřetnosti.

 

Zapomeňte na všechny smlouvy, které s dodavatelem máte. To poslední co chcete je, aby se komukoliv na vašem pracovišti stal pracovní úraz!

 

K čemu tedy povolení slouží?

Povolení slouží k tomu, abyste si s dodavatelem udělali jasno o tom, kdo bude Vaše zařízení používat. Vy tak získáte šanci, zaměstnance si prověřit a ověřit si, zda je vašeho zařízení hoden. Rovněž jej tak můžete snadno seznámit s návodem k obsluze vašeho zařízení.

Ano, zdá se to jako další zbytečná byrokracie. Věřte ale, že v případě nehody či úrazu, budete rádi za každý jeden papír s podpisem, který vám pomůže zbavit se odpovědnosti.

Pokud ale máte písemně jmenovanou odpovědnou osobu za elektrická zařízení, bude nastavení systému povolení obsluhy na ní a vám, jakož to zaměstnavateli, to zase až takové vrásky dělat nemusí.

 

Musí být povolení písemné?

S nadsázkou řečeno, ano. Protože jiné, než písemné povolení se vám bude jen opravdu velmi, velmi těžko zpětně prokazovat.  A na to nezapomínejte při plnění jakékoliv povinnosti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Pokud využijete náš připravený vzor povolení pro obsluhu elektrických zařízení, můžete tento preventivní úkol plnit velmi snadno, efektivně a do budoucna se vyvarovat zbytečným problémům a komplikacím.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor povolení pro obsluhu elektrických zařízení“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.