Vzor požárního evakuačního plánu

149  s DPH

Vydejte pro své pracoviště pokyny pro evakuaci v případě vzniku mimořádné události. Splňte zákonné povinnosti.

Ušetřete spoustu času. Využijte vzor požárního evakuačního plánu od BOZPkestazeni.cz.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_15d01 Kategorie: , Štítky: , , ,
 

Popis

Kdo vzor požárního evakuačního plánu využije?

Vzor požárního evakuačního plánu využije každý zaměstnavatel. Přímo zákonem daná povinnost vypracovat požární evakuační plán se sice vztahuje pouze na provozovatele činností se zvýšeným požárním nebezpečím, pro které jsou stanoveny složité podmínky pro zásah a provozovatele činností s vysokým požárním nebezpečím, ale zákoník práce v obecnější rovině mluví o tom, že zaměstnavatel má povinnost přijmout opatření pro případ mimořádných událostí. A právě takovým opatřením může být i vypracování a vydání požárního evakuačního plánu.

Možná nepatříte do rizikové skupiny a vaše pracoviště nejsou komplikovaná. V případě požáru se ale i z malé kanceláře může stát ohnivá cela. Vypracováním požárního evakuačního plánu rozhodně nic nezkazíte.

 

K čemu požární evakuační plán slouží?

Požární evakuační plán stanoví povinnosti jednotlivých osob v případě požáru. Požárním evakuačním plánem se zejména určuje, kdo a kdy bude evakuaci organizovat, kdo za ni odpovídá, kdo bude kontrolovat, zda se evakuovali všechny osoby, jaké prostředky budou pro evakuaci využity a kudy se evakuace povede. Požární evakuační navíc obsahuje vzorovou grafickou přílohu znázornění únikových cest. Dle této vzorové přílohy pro Vás nebude problém, vypracovat své vlastní grafické znázornění a toto vyvěsit průběžně na pracoviště. Ideální je požární evakuační plán vyvěsit ke všem vstupům na pracoviště / do objektu, aby se s ním mohly seznámit všechny osoby.

Ideální potom je, vedle evakuačního plánu vyvěsit i požární poplachové směrnice, které stanoví povinnost osoby, která zpozorovala požár, případně také požární řád, upravující zásady požární ochrany pracoviště.

 

Co Vzor požárního evakuačního plánu obsahuje?

Vzor požárního evakuačního plánu je sestaven tak, aby plně respektoval požadavky vyhlášky č. 246/2001 Sb., o požární prevenci, v účinném znění. Obsahuje tedy vše, co vyhláška požaduje. Konkrétně to je textová část požárního evakuačního plánu, která v deseti bodech uvádí požadované informace pro vzorový objekt a dále jsou to dvě strany grafické přílohy, odpovídající požadavkům ČSN ISO 23601 (018017) Bezpečnostní identifikace – Únikové a evakuační plány.

. První je “prázdná”, do které je možno vložit schéma vašeho objektu a druhá obsahuje grafické znázornění únikových cest vzorového objektu. Získáte tak představu o tom, jak grafickou část zpracovat. Hotovou grafickou přílohu je potom nutno tisknout do formátu A3.

Dokument tedy může sloužit jak k naplnění požadavku zákona o požární ochraně, tak i ke splnění požadavku Zákoníku práce.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor požárního evakuačního plánu“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.