SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor směrnice o kouření na pracovištích

149  s DPH

Stanovte kuřákům jasná pravidla.

Využijte vzor směrnice o kouření na pracovištích ke stažení. Splňte efektivně své povinnosti. Mějte BOZP pod kontrolou.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_09a02 Kategorie: , Štítky: ,
 

Popis

Komu je Vzor směrnice o kouření na pracovištích určen?

Vzor směrnice o kouření na pracovištích je určen všem zaměstnavatelům, kteří chtějí své zaměstnance, kuřáky, ale nejen je, držet pod kontrolou.

Kouření je velmi negativním jevem, který sebou nese značná zdravotní rizika.

Ať už jde o ohrožení samotného kuřáka tabákovým kouřem, ohrožení osob, které tento kouř v okolí kuřáka dýchají nebo požární rizika vznikající kouřením, důsledky mohou být ve všech případech smrtící a proto je potřeba tomuto riziku věnovat náležitou pozornost.

Vzor směrnice tedy využijí zejména ti zaměstnavatelé, pro které je zdraví zaměstnanců a ostatních osob ve společnosti důležité a kteří si rizika spojná s kouřením uvědomují a chtějí je maximálně omezovat.

 

Co vše vzor směrnice o kouření obsahuje?

Náš vzor směrnice o kouření na pracovištích stanoví jasná pravidla pro to, kde se nesmí kouřit a naopak, kde se kouřit smí. Směrnicí jsou upřesněny požadavky na místa určená ke kouření, aby tato byla bezpečná a také, aby neohrožovala mravní výchovu dětí.

Dále jsou směrnicí stanoveny požadavky na situace, kdy dojde k porušení zákazu kouření.

Samozřejmostí také je, že směrnice myslí na pracovní dobu kuřáků a blíže upravuje její podmínky. Tedy tak, aby nekuřáci nebyly na úkor kuřáků zvýhodňováni.

 

Proč je nutno věnovat kouření na pracovištích pozornost?

Mezi důležitou povinnost každého zaměstnavatele, jemu uloženou Zákoníkem práce, patří povinnost zajistit dodržování zákazu kouření na pracovištích stanovených zvláštními právními předpisy. Těmito předpisy se rozumí zejména zákon č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Ten v § 8 uvádí místa, kde je koření zakázáno.

Velmi podstatný je i povinnost zaměstnavatele dbát na dodržování povinností zaměstnanců, jim uložených písm. e), odst. (4), § 106, Zákoníku práce, v účinném znění, konkrétně”

Zaměstnanec je povinen nekouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.

Aby jak zaměstnanci, tak zaměstnavatel mohli své povinnosti řádně splnit, je nutno stanovit jasná interní pravidla pro kouření na pracovištích. Využijte náš vzor směrnice o kouření na pracovištích a s povinností se poperete efektivně.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor směrnice o kouření na pracovištích“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.