SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor směrnice o desinfekci, desinsekci a deratizaci pracovišť

149  s DPH

Provádíte desinfekci, desinsekci nebo deratizaci svých pracovišť?

Pak nezapomeňte stanovit jasná pravidla pro tyto rizikové činnosti.

Usnadněte si práci a využijte k tomu náš vzor směrnice o desinfekci, desinsekci a deratizaci pracovišť.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_09a04 Kategorie: , Štítky: , , , , ,
 

Popis

Komu je vzor směrnice o desinfekci, desinsekci a deratizaci pracovišť určen?

Vzor směrnice o desinfekci, desinsekci a deratizaci pracovišť je určen všem zaměstnavatelům, kteří na svých pracovištích provádění desinfekci, desinsekci nebo deratizaci.  Vzor směrnice BOZP nenahrazuje pravidla HACCP pro potravinářský průmysl.

Desinfekce, desinsekce a deratizace mohou být velmi rizikové činnosti. Pracuje se při nich s nebezpečnými chemickými látkami a směsmi. Ohroženi ale nemusí být jen samotní zaměstnanci, kteří tyto rizikové činnosti provádějí, ale i všechny ostatní osoby a dokonce i zvířata na pracovišti. Je proto nanejvýše vhodné, věnovat těmto činnostem z hlediska bezpečnosti práce náležitou pozornost a péči.

 

Co vzor směrnice o desinfekci, desinsekci a deratizaci pracovišť upravuje?

Vzor směrnice o desinfekci, desinsekci a deratizaci pracovišť stručně, věcně, stanoví základní pravidla pro tyto činnosti. Zejména tedy, kdy se činnosti provádí, kdo je nařizuje, jak často se provádějí, kdo je smí provádět. Ve vztahu k zaměstnancům, kteří budou desinfekci, desinsekci a deratizaci provádět, vzorová směrnice BOZP dále stanoví požadavky na zdravotní a odbornou způsobilost a dále také požadavky na vybavení zaměstnanců osobními ochrannými pracovními prostředky. Směrnice také vymezuje, jaké prostředky – tedy jaké nebezpečné chemické látky a směsi, smí být k činnostem použity. Vymezen je také požadavek na označení pracovišť, na nichž probíhá desinfekce, desinsekce nebo deratizace.

 

Proč provádět desinfekci, desinsekci a deratizaci pracovišť?

Snad v každém objektu, se dříve či později objeví hlodavci. Ti mohou páchat nejen materiální škody, ale zejména, mohou být zdrojem a přenašeči nejrůznějších onemocnění. Jejich přítomnost na pracovištích je tak značně nežádoucí.

Navíc mohou působit i značné potíže ve vztahu k elektrickým zařízením, viz foto.

Myš deratizace elektrické zařízení

Myš se dostala do kontaktu s živými částmi elektrického zařízení

Stejně tak může být problém s hmyzem. Ten může nejen negativně obtěžovat samotné zaměstnance, ale dokonce je i ohrožovat – v případě bodavého hmyzu. Hmyz se navíc může dostat i do výrobků firmy. Pokud jde o technické výrobky, půjde jen o nepříjemnost. Pokud ale půjde o potraviny, opět může jít o zdravotní rizika pro jejich konzumenty.

Navíc pracoviště, která jsou zamořena jak hmyzem, tak hlodavci, nemusí působit vůbec reprezentativním dojmem, což může mít další negativní důsledky pro firmu.

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor směrnice o desinfekci, desinsekci a deratizaci pracovišť“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.