SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Čestné prohlášení řidiče – vzor pro zaměstnavatele

149  s DPH

Splňte zákonnou povinnost snadno a rychle, za využití profesionálně připraveného formuláře.

Žádejte po svých řidičích nákladních vozidel nebo autobusů evidenci odpracované doby u jiných zaměstnavatelů a současně s ní i čestné prohlášení řidiče, že bude dodržovat stanovenou dobu řízení v rámci všech pracovních vztahů.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Pro koho je vzorové čestné prohlášení řidiče určeno?

Čestné prohlášení řidiče je určeno pro všechny zaměstnavatele, kteří zaměstnávají řidiče nákladních vozidel nebo autobusů a dále členy osádek těchto vozidel.

Každý zaměstnavatel musí své řidiče požádat o poskytnutí evidence pracovní doby, odpracované u jiných zaměstnavatelů. Tato povinnost platí i v případě, kdy zaměstnanec – řidič, u jiného zaměstnavatele nepracuje.

Zaměstnavatel totiž musí zajistit, aby řidič dodržoval právními předpisy stanovenou pracovní dobu, dobu přestávek a dobu odpočinku mezi směnami. Velká část řidičů nákladních vozidel, vyhledává nejrůznější brigády a přivýdělky. Jsou tak schopni od pondělí do pátku řídit pro svého hlavního zaměstnavatele a o víkendu jet brigádně např. s autobusem na zájezd. To však dle právních předpisů není možné.

Ideální tak je, pokud zaměstnavatel dle právních předpisů po řidiči žádá nejen evidenci o odpracované době u jiných zaměstnavatelů, ale zároveň také čestné prohlášení řidiče, že bude maximální dobu řízení respektovat a to i v rámci jiných pracovních vztahů.

 

Co čestné prohlášení řidiče obsahuje?

Vzorové čestné prohlášení řidiče obsahuje dvě části:

  1. Čestné prohlášení řidiče.
  2. Žádost zaměstnavatele.

Jednotlivé texty jsou formulovány velmi podrobně, včetně odkazů na relevantní právní předpisy, aby všechny strany řádně pochopily jejich význam. V závěru dokumentu je samozřejmě prostor na podpisy řidiče a zaměstnavatele.

 

Proč využít náš vzor čestného prohlášení řidiče?

Vzor žádosti ani čestného prohlášení řidiče není právními předpisy stanoven. Proto si jej každý zaměstnavatel musí formulovat dle vlastního uvážení. A právě proto, abyste si s jeho formulací nemuseli lámat hlavu a ztrácet čas, připravili jsme jej za Vás.

Jak již bylo naznačeno výše, vzor čestného prohlášení řidiče je skutečně velmi podrobný a obsahuje i odkazy na konkrétní části relevantních právních předpisů. Vůbec nic nebrání jeho okamžitému použití.

Nezapomínejte také na skutečnost, že oblast dopravy, je dlouhodobě tou nejrizikovější, co se týče počtu a závažnosti pracovních úrazů. Je proto potřeba, mít vše zcela v pořádku – jak po věcné, tak i po formální stránce.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Čestné prohlášení řidiče – vzor pro zaměstnavatele“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.