Vzor dokladu o projednání BOZP s odbory

249.00  s DPH / 205.79  bez DPH

Působí u Vás odbory? Pak nezapomeňte na plnění povinností BOZP vůči nim. Za nesplnění hrozí vysoké sankce.

Využijte náš vzor dokladu o projednání BOZP s odbory a splňte tyto povinnosti snadno, efektivně a prokazatelně.

Katalogové číslo: saw_07h01 Kategorie: , Štítky: , , ,

Komu je vzor dokladu o projednání BOZP s odbory určen?

Vzor dokladu o projednání BOZP s odbory je připravený pro všechny ty zaměstnavatele, u nichž působí odborová organizace. Zároveň může sloužit i přímo odborovým organizacím. Nutno ale podotknout, že povinnosti zaměstnavatele uvedené v dokladu, se týkají i těch zaměstnavatelů, u kterých odbory nepůsobí. Tito pak povinnosti plní přímo vůči svým zaměstnancům.

Zaměstnavatel má dle Zákoníku práce vůči odborové organizace poměrně velkou spoustu povinností. Pokud jako zaměstnavatel chcete tyto povinnosti řádně plnit, pak vám náš vzor dokladu o projednání BOZP s odbory při tomto plnění značně pomůže.

 

Co vzor dokladu o projednání BOZP s odbory obsahuje?

Vzor dokladu o projednání BOZP s odbory je vlastně jakýsi checklist. Díky němu zaměstnavatel nejen zjistí, jaké povinnosti musí vůči odborové organizaci plnit, ale také si může udělat snadný přehled o tom, zda tyto povinnosti skutečně plní a v neposlední řadě celý doklad slouží jako záznam o splnění těchto povinností.

Mezi tyto povinnosti patří např. povinnosti na úseku informování a projednání skutečností z oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Vyplnit doklad (checklist) může být vhodné zejména v rámci provádění roční prověrky BOZP.

Vzor dokladu o projednání BOZP s odbory kromě části – checklistu, obsahuje i část věnovanou záznamu o roční prověrce a rovněž část pro záznam projednání stížností zaměstnanců na výkon práv a povinností vyplývajících z pracovněprávních vztahů.

V neposlední řadě doklad obsahuje záznamovou část.

Komunikace s odborovou organizací v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci je pro zaměstnavatele velmi důležitá. Odbory mají v této oblasti značná práva a povinnosti. Navíc zaměstnavatel může být za neplnění povinností sankcionován ze strany oblastního inspektorátu práce.

Nutno také podotknout, že zaměstnavatel by měl uvedené povinnosti plnit buď přímo vůči odborové organizaci nebo zástupci zaměstnanců pro oblast bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a pokud u něj tyto subjekty nepůsobí, tak přímo vůči samotným zaměstnancům.

Autor

Typ produktu

,

Formát

Náročnost

Podmínky

K předpisu

Určeno pro

, , , ,

Počet stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Vzor dokladu o projednání BOZP s odbory”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Informace o obchodníkovi

  • Název obchodu: SAW
  • Vendor: Vít Hofman
  • Address:
  • 5.00 5.00 rating from 35 reviews
Share This
Scroll to Top