Vzor jmenování komise roční prověrky BOZP

149  s DPH

Zaměstnavatel musí nejméně 1 x ročně organizovat roční prověrku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a to na všech svých pracovištích.

Koho jejím provedením ale pověřit? Nejlépe více člennou komisi. A právě ke jmenování této kontrolní komise se Vám bude skvěle hodit náš vzorový formulář: “Jmenování komise roční prověrky BOZP.”

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0 %
3 - 5 15 %
6 - 8 20 %
8 - 10 25 %
11 - 15 30 %
16 - 999 40 %
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_13a01 Kategorie: , Štítky: , ,
 

Popis

Komu je vzor jmenování komise roční prověrky BOZP určen?

Vzor jmenování komise roční prověrky BOZP je určen každému zaměstnavateli. Protože každý zaměstnavatel má ze zákona povinnost roční prověrku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci provádět. Prověrky BOZP se provádějí na všech pracovištích a zařízeních zaměstnavatele a to nejméně 1 x ročně.

Jelikož je provedení roční prověrky BOZP poměrně náročným a důležitým úkolem, je více než vhodné, jejím provedením pověřit více osob. Je tedy v zájmu zaměstnavatele, sestavit tzv. kontrolní komisi. Aby toto pověření členů komise bylo oficiální, závazné a členové komise se nemohli svých povinností ledabyle zříci, je ideální formou pověření, forma písemná.

 

Kdo by měl v komisi pro provedení roční prověrky BOZP být?

Ideální složení komise roční prověrky je velmi individuální a pro každý provoz může být rozdílné. V obecnější rovině je vhodné, držet se následujícího schématu:

  1. Osoba odborně způsobilá k zajišťování úkolů v prevenci rizik v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci;
  2. Osoba odborně způsobilá v požární ochraně / technik požární ochrany;
  3. Zástupce odborové organizace;
  4. Smluvní poskytovatel pracovnělékařských služeb firmy;
  5. Vedoucí zaměstnanec kontrolovaného pracoviště;
  6. Zástupce zaměstnanců (např. i náhodně vybraný řadový zaměstnanec).

Zákon ale složení komise nedefinuje. A tak je jen na zaměstnavateli a jeho odpovědnosti, zda se výše uvedeného doporučení bude držet či nikoliv. Určitě ale není vhodné z komise vynechat odborně způsobilou osobu.

Co se týče odborové organizace, pokud tedy u zaměstnavatele působí, i vůči ní a ve vztahu k roční prověrce má zaměstnavatel určité povinnosti.

S jejich splněním vám pomůže vzorový doklad o projednání a informování odborů ve věcech BOZP.

 

Co vše roční prověrka BOZP obnáší?

V rámci roční prověrky by mělo být překontrolováno dodržování opatření plynoucích z právních a ostatních předpisů BOZP na jednotlivých pracovištích. Kromě toho je vhodné sledovat, zda na pracovišti nejsou případná nová, doposud neřízená rizika.

Při roční prověrce BOZP tedy nejde jen o kontrolu technického stavu pracovišť, ale měla by být prověřena i dokumentace a doklady, prokazující dodržování opatření BOZP.

Pokud chcete získat lepší představu o tom, které konkrétní body by měly být v rámci roční prověrky BOZP překontrolovány, můžete vyzkoušet náš profesionální checklist pro roční prověrku.

Využijte vzor jmenování komise roční prověrky BOZP, jmenujte díky němu dostatečně znalou a odpovědnou komisi a s roční prověrkou si již více nelámejte hlavu.

 

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Vzor jmenování komise roční prověrky BOZP”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.

Mohlo by se Vám líbit…