Vzor jmenování komise roční prověrky BOZP

149  s DPH

Zaměstnavatel musí nejméně 1 x ročně organizovat roční prověrku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a to na všech svých pracovištích.

Koho jejím provedením ale pověřit? Nejlépe více člennou komisi. A právě ke jmenování této kontrolní komise se Vám bude skvěle hodit náš vzorový formulář: “Jmenování komise roční prověrky BOZP.”

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_13a01 Kategorie: , Štítky: , ,
 

Popis

Komu je vzor jmenování komise roční prověrky BOZP určen?

Vzor jmenování komise roční prověrky BOZP je určen každému zaměstnavateli. Protože každý zaměstnavatel má ze zákona povinnost roční prověrku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci provádět. Prověrky BOZP se provádějí na všech pracovištích a zařízeních zaměstnavatele a to nejméně 1 x ročně.

Jelikož je provedení roční prověrky BOZP poměrně náročným a důležitým úkolem, je více než vhodné, jejím provedením pověřit více osob. Je tedy v zájmu zaměstnavatele, sestavit tzv. kontrolní komisi. Aby toto pověření členů komise bylo oficiální, závazné a členové komise se nemohli svých povinností ledabyle zříci, je ideální formou pověření, forma písemná.

 

Kdo by měl v komisi pro provedení roční prověrky BOZP být?

Ideální složení komise roční prověrky je velmi individuální a pro každý provoz může být rozdílné. V obecnější rovině je vhodné, držet se následujícího schématu:

  1. Osoba odborně způsobilá k zajišťování úkolů v prevenci rizik v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci;
  2. Osoba odborně způsobilá v požární ochraně / technik požární ochrany;
  3. Zástupce odborové organizace;
  4. Smluvní poskytovatel pracovnělékařských služeb firmy;
  5. Vedoucí zaměstnanec kontrolovaného pracoviště;
  6. Zástupce zaměstnanců (např. i náhodně vybraný řadový zaměstnanec).

Zákon ale složení komise nedefinuje. A tak je jen na zaměstnavateli a jeho odpovědnosti, zda se výše uvedeného doporučení bude držet či nikoliv. Určitě ale není vhodné z komise vynechat odborně způsobilou osobu.

Co se týče odborové organizace, pokud tedy u zaměstnavatele působí, i vůči ní a ve vztahu k roční prověrce má zaměstnavatel určité povinnosti.

S jejich splněním vám pomůže vzorový doklad o projednání a informování odborů ve věcech BOZP.

 

Co vše roční prověrka BOZP obnáší?

V rámci roční prověrky by mělo být překontrolováno dodržování opatření plynoucích z právních a ostatních předpisů BOZP na jednotlivých pracovištích. Kromě toho je vhodné sledovat, zda na pracovišti nejsou případná nová, doposud neřízená rizika.

Při roční prověrce BOZP tedy nejde jen o kontrolu technického stavu pracovišť, ale měla by být prověřena i dokumentace a doklady, prokazující dodržování opatření BOZP.

Pokud chcete získat lepší představu o tom, které konkrétní body by měly být v rámci roční prověrky BOZP překontrolovány, můžete vyzkoušet náš profesionální checklist pro roční prověrku.

Využijte vzor jmenování komise roční prověrky BOZP, jmenujte díky němu dostatečně znalou a odpovědnou komisi a s roční prověrkou si již více nelámejte hlavu.

 

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor jmenování komise roční prověrky BOZP“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.

Mohlo by se Vám líbit…