Pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků

121  s DPH

Nepodceňujte motorové manipulační vozíky a rizika s nimi spojená!

Využijte náš vzor písemného pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků a jiné manipulační techniky. Splňte své povinnosti efektivně a vyhněte se problémům.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0 %
3 - 5 15 %
6 - 8 20 %
8 - 10 25 %
11 - 15 30 %
16 - 999 40 %
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_02c12.1 Kategorie: , Štítky: , ,
 

Popis

Komu je vzor pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků určen?

Náš vzor pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků je určen všem zaměstnavatelům, jejichž zaměstnanci při své pracovní činnosti řídí vysokozdvižné vozíky, ale i další motorové manipulační vozíky.

Vzor pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků využije zejména osoba odpovědná za provoz manipulační techniky, která je určena zaměstnavatelem, aby mohla určit své podřízené zaměstnance k obsluze vozíků.

 

Proč je nutné písemně pověřit odpovědné osoby?

Písemné pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků a jiné manipulační techniky je zejména důležitým krokem prevence rizik, prováděné dle požadavků Zákoníku práce.

Podle nařízení vlády č. 101/2005 Sb., je podmínkou pro uvedení pracoviště, včetně výrobních a pracovních prostředků, do provozu, stanovení obsahu a způsobu vedení provozní dokumentace a záznamů o vybavení pracoviště a určení osoby odpovědné za jejich vedení.

Dále je také nutné

  • stanovení termínů, lhůt a rozsahu kontrol, zkoušek, revizí, termínů údržby, oprav a rekonstrukce technického vybavení pracoviště, včetně pracovních a výrobních prostředků a zařízení, s ohledem na jejich provedení, doporučení výrobce a způsob používání, požadavky na pracoviště, rizikové faktory způsobující zhoršení technického stavu pracovních a výrobních prostředků a zařízení a v souladu s výsledky předcházejících kontrol, zkoušek či revizí, po dobu provozu a používání pracoviště a
  • dodržování termínů a lhůt pro provádění výše uvedených činností a
  • určení osoby, jejíž povinností je zajistit provádění výše uvedených činností.

Písemné pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků, je tedy povinné ze zákona a inspektoři jej chtějí často při svých kontrolách předkládat. Využijte náš vzor písemného pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků a ušetříte si čas i peníze.

 

Musí být pověření obsluhy manipulačních vozíků písemné?

V zásadě asi ani nemusí. Ale ústní forma pověření se vám bude velmi obtížně prokazovat. Proto je písemná podoba téměř nutností. Ano, bohužel je BOZP z velké části papírovou válkou. Díky našemu vzoru písemného pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků a jiné manipulační techniky, tuto povinnost ale snadno splníte.

 

Jaké má obsluha vysokozdvižných vozíků povinnosti?

Obsluha vysokozdvižných vozíků a jiné manipulační techniky musí při své činnosti zejména respektovat požadavky výrobce dané techniky, uvedené v návodu výrobce. Kromě návodů, se dále musí řídit zásadami stanovenými v místním provozním bezpečnostním předpise, věnujícímu se bezpečnému provozu manipulační techniky (nezapomínejte na skutečnost, že motorové manipulační vozíky jsou rovněž dopravními prostředky ve smyslu NV. č. 168/2002 Sb., a vztahuje se na ně požadavek vypracovat místní provozní bezpečnostní předpis) a také pokyny odpovědné osoby.

V neposlední řadě je povinností obsluhy, vést provozní deník vozíku.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.