Pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků

121.00  s DPH / 100.00  bez DPH

Nepodceňujte motorové manipulační vozíky a rizika s nimi spojená!

Využijte náš vzor písemného pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků a jiné manipulační techniky. Splňte své povinnosti efektivně a vyhněte se problémům.

Katalogové číslo: saw_02c12.1 Kategorie: , Štítky: , ,

Komu je vzor pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků určen?

Náš vzor pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků je určen všem zaměstnavatelům, jejichž zaměstnanci při své pracovní činnosti řídí vysokozdvižné vozíky, ale i další motorové manipulační vozíky.

Vzor pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků využije zejména osoba odpovědná za provoz manipulační techniky, která je určena zaměstnavatelem, aby mohla určit své podřízené zaměstnance k obsluze vozíků.

 

Proč je nutné písemně pověřit odpovědné osoby?

Písemné pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků a jiné manipulační techniky je zejména důležitým krokem prevence rizik, prováděné dle požadavků Zákoníku práce.

Podle nařízení vlády č. 101/2005 Sb., je podmínkou pro uvedení pracoviště, včetně výrobních a pracovních prostředků, do provozu, stanovení obsahu a způsobu vedení provozní dokumentace a záznamů o vybavení pracoviště a určení osoby odpovědné za jejich vedení.

Dále je také nutné

  • stanovení termínů, lhůt a rozsahu kontrol, zkoušek, revizí, termínů údržby, oprav a rekonstrukce technického vybavení pracoviště, včetně pracovních a výrobních prostředků a zařízení, s ohledem na jejich provedení, doporučení výrobce a způsob používání, požadavky na pracoviště, rizikové faktory způsobující zhoršení technického stavu pracovních a výrobních prostředků a zařízení a v souladu s výsledky předcházejících kontrol, zkoušek či revizí, po dobu provozu a používání pracoviště a
  • dodržování termínů a lhůt pro provádění výše uvedených činností a
  • určení osoby, jejíž povinností je zajistit provádění výše uvedených činností.

Písemné pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků, je tedy povinné ze zákona a inspektoři jej chtějí často při svých kontrolách předkládat. Využijte náš vzor písemného pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků a ušetříte si čas i peníze.

 

Musí být pověření obsluhy manipulačních vozíků písemné?

V zásadě asi ani nemusí. Ale ústní forma pověření se vám bude velmi obtížně prokazovat. Proto je písemná podoba téměř nutností. Ano, bohužel je BOZP z velké části papírovou válkou. Díky našemu vzoru písemného pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků a jiné manipulační techniky, tuto povinnost ale snadno splníte.

 

Jaké má obsluha vysokozdvižných vozíků povinnosti?

Obsluha vysokozdvižných vozíků a jiné manipulační techniky musí při své činnosti zejména respektovat požadavky výrobce dané techniky, uvedené v návodu výrobce. Kromě návodů, se dále musí řídit zásadami stanovenými v místním provozním bezpečnostním předpise, věnujícímu se bezpečnému provozu manipulační techniky (nezapomínejte na skutečnost, že motorové manipulační vozíky jsou rovněž dopravními prostředky ve smyslu NV. č. 168/2002 Sb., a vztahuje se na ně požadavek vypracovat místní provozní bezpečnostní předpis) a také pokyny odpovědné osoby.

V neposlední řadě je povinností obsluhy, vést provozní deník vozíku.

Autor

Typ produktu

Formát

Náročnost

Podmínky

K předpisu

Určeno pro

, , , ,

Počet stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Pověření obsluhy vysokozdvižných vozíků”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This
Scroll to Top