SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor směrnice o povinnostech BOZP vedoucích zaměstnanců

149  s DPH

Využijte náš vzor směrnice o povinnostech BOZP vedoucích zaměstnanců.

Stanovte svým vedoucím povinnosti v oblasti bezpečnosti, aby se již nadále nemohli z těchto úkolů vymlouvat. Vedoucí zaměstnanec je v bezpečnosti práce klíčovým prvkem. S vedoucími bezpečnost práce stojí a současně i padá!

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
Katalogové číslo: saw_02a02 Kategorie: , Štítky: , ,
 

Popis

Kdo využije vzor směrnice o povinnostech BOZP vedoucích zaměstnanců?

Vzor směrnice o povinnostech BOZP vedoucích zaměstnanců využije každý zaměstnavatel, kterému není bezpečnost a ochrana zdraví při práci lhostejná a který některé své povinnosti a odpovědnosti delegoval na vedoucí zaměstnance.

Směrnici je velmi vhodná pro každého zaměstnavatele, který má vedoucí zaměstnance.

 

K čemu Vzor směrnice o povinnostech BOZP vedoucích zaměstnanců slouží?

Vzor směrnice o povinnostech BOZP vedoucích zaměstnanců slouží k tomu, aby zaměstnavatel stanovil vedoucím zaměstnancům jejich povinnosti v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a tito si je tak mohli lépe uvědomit a to včetně své odpovědnosti za zajištění BOZP.

Nutno podotknout, že dle Zákoníku práce je péče o bezpečnost a ochranu zdraví při práci uložená zaměstnavateli, nedílnou a rovnocennou součástí pracovních povinností vedoucích zaměstnanců na všech stupních řízení v rozsahu pracovních míst, která zastávají. Bohužel vedoucí zaměstnanci na to rádi zapomínají a úkoly bezpečnosti se jim často příliš plnit nechce.

Avšak díky vydané směrnici dostanou vedoucí jasný signál ze strany zaměstnavatele, že plnění úkolů prevence rizik je z jeho strany opravdu vyžadováno.

Směrnice spíše rámcově vyjmenovává konkrétní oblasti, kterým by se každý vedoucí zaměstnanec měl věnovat a které by měl řešit a zajišťovat. Směrnice rovněž odkazuje na některé další dokumenty, ve kterých je již způsob zajištění konkrétní oblasti bezpečnosti detailně popsán a stanoven a jeho stanovení záleží na každém jednom zaměstnavateli.

 

Co dalšího vzorová směrnice obsahuje?

Důležité je také ustanovení směrnice, ve kterém se deklaruje, že vedoucí zaměstnanec může některé své povinnosti delegovat dále a to na jím určenou odpovědnou osobu pomocí písemného pověření.

V neposlední řadě je také podstatné ustanovení o tom, jak se má vedoucí zaměstnanec zachovat, pokud mu zaměstnavatel některý z úkolů prevence rizik neumožní splnit a to zejména z důvodů finančních, materiálních, časových nebo i lidských zdrojů. I tím dá zaměstnavatel vedoucím jasně najevo, že je v bezpečnosti nechce nechat samotné.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor směrnice o povinnostech BOZP vedoucích zaměstnanců“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.