SAWAPP - moderní cloudová aplikace ke správě BOZP

 

 

Vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy

149  s DPH

Pracují vaši zaměstnanci s křovinořezy? A již nechcete mít strach z toho, že zraní sebe nebo i jiné osoby?

Pak využijte vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy a ušetřete si díky němu čas i možná trápení.

Počet zakoupených produktů Sleva
1 - 2 0%
3 - 5 15%
6 - 8 20%
8 - 10 25%
11 - 15 30%
16 - 999 40%
  Otázky a odpovědi
 

Popis

Komu je vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy určen?

Vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy je samozřejmě určen všem zaměstnavatelům, jejichž zaměstnanci pracují s křovinořezy (tedy ručními motorovými kosami).

Křovinořezem se rozumí přenosné nářadí s motorem, jehož řezným nástrojem je rotující kotouč, nůž nebo struna.

Tato zařízení mohou být velmi nebezpečná. A to nejen pro jejich obsluhu, ale také pro osoby v jejich okolí.  Přitom ohrožený prostor křovinořezem je vymezen kruhovou plochou o poloměru 15 m.

Je proto nanejvýše důležité, aby zaměstnavatel stanovil zaměstnancům jasná pravidla pro práci s těmito zařízeními, seznámil je s nimi a praxi jejich dodržování vyžadoval a kontroloval.

Vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy není však primárně určen zaměstnavateli / vedoucím zaměstnancům, ale zejména zaměstnancům, kteří budou křovinořezy obsluhovat. Najdou v něm správné postupy, bezpečnostní opatření a zakázané činnosti při práci s křovinořezem.

 

Proč využít vzorový předpis pro křovinořezy?

Vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy obsahuje vše, co budete potřebovat. Nemusíte se tak trápit zbytečným vymýšlením opatření a postupů. Dle potřeby není problém z předpisu cokoli odmazat nebo naopak dopsat jakékoliv vaše místní zvyklosti.

Dle požadavků nařízení vlády navíc místní provozní bezpečnostní předpis potřebujete a využití našeho vzoru vám ušetří spoustu času i trápení.

Rozhodně nepodceňujte situaci a práci s křovinořezy. Úrazy jak obsluhy, tak i osob v okolí pracujícího křovinořezu, nejsou žádnou výjimkou. Rychle se otáčející nástroj křovinořezu může velmi snadno přeměnit běžný kámen ve smrtící projektil. V lepším případě dojde k poškození laku či okna vozidla. V tom horším k vážnému úrazu.

 

Co vše vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy obsahuje?

Kromě vymezení základních pojmů, by bylo snadné pochopení předpisu, stanoví odpovědnosti a povinnosti zúčastněných osob na provoze křovinořezů, základní bezpečnostní požadavky na křovinořezy a určí, kdo to jsou oprávnění zaměstnanci. Dále vymezuje technologické postupy před zahájením prací, v jejich průběhu i po jejich ukončení. V neposlední řadě předpis obsahuje také požadavky na údržbu křovinořezů a provádění jejich kontrol provozuschopnosti.

Zcela poslední, avšak velmi důležitou částí vzorového místního předpisu, jsou zakázané činnosti zaměstnanců, při obsluze křovinořezů.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejsou žádné další nabídky pro tento produkt!

Obecné dotazy

Zatím nejsou žádné zodpovězené dotazy.