Vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy

169.00  s DPH / 139.67  bez DPH

Pracují vaši zaměstnanci s křovinořezy? A již nechcete mít strach z toho, že zraní sebe nebo i jiné osoby?

Pak využijte vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy a ušetřete si díky němu čas i možná trápení.

Komu je vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy určen?

Vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy je samozřejmě určen všem zaměstnavatelům, jejichž zaměstnanci pracují s křovinořezy (tedy ručními motorovými kosami).

Křovinořezem se rozumí přenosné nářadí s motorem, jehož řezným nástrojem je rotující kotouč, nůž nebo struna.

Tato zařízení mohou být velmi nebezpečná. A to nejen pro jejich obsluhu, ale také pro osoby v jejich okolí.  Přitom ohrožený prostor křovinořezem je vymezen kruhovou plochou o poloměru 15 m.

Je proto nanejvýše důležité, aby zaměstnavatel stanovil zaměstnancům jasná pravidla pro práci s těmito zařízeními, seznámil je s nimi a praxi jejich dodržování vyžadoval a kontroloval.

Vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy není však primárně určen zaměstnavateli / vedoucím zaměstnancům, ale zejména zaměstnancům, kteří budou křovinořezy obsluhovat. Najdou v něm správné postupy, bezpečnostní opatření a zakázané činnosti při práci s křovinořezem.

 

Proč využít vzorový předpis pro křovinořezy?

Vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy obsahuje vše, co budete potřebovat. Nemusíte se tak trápit zbytečným vymýšlením opatření a postupů. Dle potřeby není problém z předpisu cokoli odmazat nebo naopak dopsat jakékoliv vaše místní zvyklosti.

Dle požadavků nařízení vlády navíc místní provozní bezpečnostní předpis potřebujete a využití našeho vzoru vám ušetří spoustu času i trápení.

Rozhodně nepodceňujte situaci a práci s křovinořezy. Úrazy jak obsluhy, tak i osob v okolí pracujícího křovinořezu, nejsou žádnou výjimkou. Rychle se otáčející nástroj křovinořezu může velmi snadno přeměnit běžný kámen ve smrtící projektil. V lepším případě dojde k poškození laku či okna vozidla. V tom horším k vážnému úrazu.

 

Co vše vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy obsahuje?

Kromě vymezení základních pojmů, by bylo snadné pochopení předpisu, stanoví odpovědnosti a povinnosti zúčastněných osob na provoze křovinořezů, základní bezpečnostní požadavky na křovinořezy a určí, kdo to jsou oprávnění zaměstnanci. Dále vymezuje technologické postupy před zahájením prací, v jejich průběhu i po jejich ukončení. V neposlední řadě předpis obsahuje také požadavky na údržbu křovinořezů a provádění jejich kontrol provozuschopnosti.

Zcela poslední, avšak velmi důležitou částí vzorového místního předpisu, jsou zakázané činnosti zaměstnanců, při obsluze křovinořezů.

Autor

Typ produktu

Formát

Náročnost

Podmínky

K předpisu

Určeno pro

, ,

Počet stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Vzor bezpečnostního předpisu pro křovinořezy”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Informace o obchodníkovi

  • Název obchodu: SAW
  • Vendor: Vít Hofman
  • Address:
  • 5.00 5.00 rating from 35 reviews

Mohlo by se Vám líbit…

Share This
Scroll to Top